İspanya'da Roberto Soldado mucizesi!

Sezon başında Fenerbahçe'den ayrılarak İspanya La Liga ekiplerinden Granada'nın yolunu tutan Soldado, mucize bir başlangıç yaptı. Barcelona'yı 2-0 yenen ve Real Madrid'e 4-2 kaybetse de başa baş bir futbol oynayan Granada 8 haftada 4 galibiyet 2 beraberlik ve 2 yenilgiyle 14 puan topladı ve 4. sıraya yerleşti. İşte detaylar...

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Roberto Soldado, İspanyada mucize başlangıç yaptı ve Granada ile tarih yazdı.

Fenerbahçe ile vedalaşarak İspanya'ya geri dönen Roberto Soldado şimdiden heyecan yarattı.

La Liga'da ilk 8 haftada bir anda zirve ekipleri arasına giren Granada hem İspanya'da hem de tüm Avrupa'da merakla izleniyor.

Daily Mail Gazetesi de Barcelona'yı 2-0 yenen ve Real Madrid'e 4-2 kaybetse de başa baş bir futbol oynayan Granada'yı inceledi.

Sadece 8 milyon sterlinlik bir takım oldukları vurgulandı. Bu başarının liderlerinden olarak da eski Fenerbahçeli Soldado gösterildi.

Kariyerinde 6. farklı La Liga takımında oynayan ve 7 lig maçında 1 gol 3 asist yapan tecrübeli forvet üzerinden takımın taktik anlayışı ele alındı.

38 yaşındaki teknik direktör Diego Martinez'in de kendini ispat ettiği aktarılıp, ilk 4 sıra içerisinde kalarak Şampiyonlar Ligi bileti kapmaya çalışacakları bildirildi.

Soldado ve arkadaşlarının kulüp tarihine geçecek bir sezon yaşadıkları anımsatıldı.

Granada 8 haftada 4 galibiyet 2 beraberlik ve 2 yenilgiyle 14 puan topladı ve 4. sıraya yerleşti. La Liga'ya geçen yıl sonu yükselen Granada, bir anda Barcelona, Real Madrid ve Atletico Madrid'le yarışır hale geldi.

BİZE ULAŞIN