Türkiyenin Taraftar Profili

Galatasaray taraftarı eriyor!
Türkiye'de en çok Cim Bom'lu var ama taraftarı da azalıyor.

TÜRKİYE'NİN TARAFTAR PROFİLİ NASIL? TIKLA-ÖĞREN

GALERİ DEVAM EDİYOR

Konsensus, Türkiye’nin taraftar haritasını çizdi. Araştırmaya göre en ‘aslan’ taraftar Galatasaray’da.

GALATASARAY'IN UNUTULMAZ "ULTRASLAN" KARELERİ

Bir takımın taraftarı olduğunu söyleyenlerin yüzde 40.6’sı Galatasaraylı. Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe yüzde 32’yle taraftar liginde ikinci sırada yer aldı.

FENERBAHÇE'NİN FANATİK TARAFTARLARI

Ankette Türkiye’de siyah-beyaz renklere gönül verenlerin oranının ise yüzde 17.4 olduğu ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ "ÇARŞI"SINDAN KARELER

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Konsensus’un gündeme ilişkin yaptığı “Türkiye Gündemi- Kasım2009” kamuoyu araştırmasında dikkat çeken bir başlık da futbolseverlere yönelik olarak“Taraftarlık” olgusu oldu.

TÜRKİYE'YE GELEN EN İYİ YABANCILAR

Türkiye genelinde 15 yaş üstü bin 515 kişiyle yapılan görüşme sonuçlarına göre Türk toplumunun üçte ikisi futbolla ilgileniyor

GERÇEKLEŞEN TRASFERLER İÇİN TIKLAYIN

Bir takımın taraftarı olduğunu söyleyenler arasında “Galatasaraylıyım” diyenler yüzde 40.6 ile ilk sırada yer alıyor. Galatasaray’ın ezeli rakibi, ebedi dostu olan Fenerbahçeliler ise ankette yüzde 32 ile ikinci sırada.

SÜPER LİG'İN İLK YARISINDAN "EN"LER

CimBom ve Kanarya’nın ardındansa siyah beyaz renklere gönül veren Beşiktaşlılar yüzde 17.4 ile üçüncü sırada yer buluyor. Anadolu kulüpleri içerisinde en çok taraftarı olan ise Trabzonsporlular.

Dördüncü sırada yer alan Karadeniz fırtınasının oranı yüzde 5.4. Diğer Anadolu kulüplerini tutan futbolseverlerin oranı yüzde 4.6 düzeyinde olurken; bu pay içinde Bursaspor, Diyarbakırsspor ve Eskişehirspor’a olan ilgi ön plana çıkıyor.

Bölgelere bakıldığında ise İç Anadolu bölgesi dışında altı bölgede “Galatasaraylıyım” diyenlerin ilk sırada yer aldığı görülüyor.

FENERBAHÇE'NİN FANATİK TARAFTARLARI

“CimBom’luların enyoğun olduğu ilk iki bölge yüzde 54.8 ile Güneydoğu ve yüzde 50.3 ile Doğu Anadolu bölgeleri olurken, İç Anadolu’da sarı lacivertli renklere gönül verenler yüzde 38.6 ile ilk sırada bulunuyor.

BEŞİKTAŞ "ÇARŞI"SINDAN KARELER

DİĞER
SON DAKİKA