"Gerçek Fenerbahçe taraftarı bunları yapmaz"

Fenerbahçe Takım Kaptanı Volkan Demirel, Beşiktaş maçında yaşanılanlarla ilgili FB TV'ye konuştu.

Tecrübeli oyuncu, iki takımın da istemediği bir olay gerçekleştiğini belirterek, "İki takım da, ümit ediyorum ki biz öyleyiz, kendi adımıza konuşmak gerekirse; maçın sahada bitmesi taraftarıydık. Saha içindeki olaylar nedeniyle hakem Mete Kalkavan maçı iptal etti.

BANA FAZLASI YAPILIYOR
Maç içinde de hakemle diyaloğum oldu. 41. dakikada beni yanına çağırdı. Taraftarları uyarmamı söyledi.

Ben de elimden geldiğince bir şeyler söylemeye çalıştım ama O'na da belirttim. 'Hocam olanların çoğundan daha fazlası bana rakip seyirciler tarafından yapılıyor ama hiçbir hakem gelip uyarıda bulunmuyor.

Sadece sakin kalmamı benden istiyorlar', dedim. Sakin kalıyorum ve maçı bir şekilde tamamlıyoruz dedim. O kendi düşüncesini bana söylemeye çalıştı. 'Sen yine de uyarını yap' dedi. Ben de taraftarımızı uyarmaya çalıştım" ifadelerini kullandı.

AYRINTILI ARAŞTIRILMALI
Fenerbahçe taraftarının böyle bir şeyi yapmayacağını dile getiren Volkan, sözlerini şöyle tamamladı.

"Gerçek Fenerbahçe taraftarı takımına sahip çıkar. Takımı hakkında tezahürat yapar. Rakip takımı etkilemek için tezahürat yapar ama hiçbir şekilde karşı tarafa zarar verecek hiçbir durumda bulunmaz.

Fenerbahçe camiasının zarar görmemesini ister. Bu yüzden bunu hiçbir Fenerbahçe taraftarı yapmaz. Tüm ayrıntılarıyla bakılıp kararın ona göre verilmesini bekliyoruz"

UYARIMA RAĞMEN DEVAM ETTİ
Volkan sahalarında ilk kez bir olaya tanıklık ettiğini de vurgulayarak, "Biz burada çok maç oynadık. Ben 15-16 senedir bu kulübün kaleciliğini yapıyorum. Hiçbir zaman bu şekilde bir olayın yaşandığını görmedim. Evet, sinirlerin yükseldiği zamanlarda ufak tefek şeyler olmuştur ama bu kadar üstüne gidilen bir durum olmamıştır.

Bunu yapanların Fenerbahçeli olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe taraftarı bunu yapmaz ki benim uyarılarıma rağmen hala bu devam ediyorsa bunun altını iyice kazıyıp bakmak lazım" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN