İşte o rapor ortaya çıktı!

Tatil edilen derbiyi yöneten Mete Kalkavan'ın raporu ortaya çıktı. 'Beşiktaşlı futbolcuların hakemden izin alarak mı yoksa izinsiz mi içeri girdikleri' tartışmaları iyice alevlendi.

Yarıda kalan kupa derbisinin hakemi Mete Kalkavan'ın raporu ortaya çıktı.

Mete Kalkavan'ın raporunda, Beşiktaşlı bazı oyuncuların kendisinden önce soyunma odasına gittiği izlenimi var.

Ayrıca tatil kararını sahadan çıkmadan değil soyunma odasında verdiği de anlaşılıyor.

İşte, Sporx'te yayınlanan o rapor:

GÜNEŞ YERE DÜŞTÜ

"Karşılaşma çok gergin bir ortamda oynandı. Sahaya sık sık yabancı madde atıldı. Bu nedenle oyunu iki kez durdurmak zorunda kaldım. Maçın 57. dakikasında misafir takım kulübesinin arkasındaki ev sahibi takım taraftarıyla kulübedeki yedek oyuncular ve diğer görevliler arasında olayların başladığını gördüm. Bu esnada kulübenin arkasından misafir takım yedek oyuncularına ve misafir takım teknik heyetine doğru bir çok miktarda yabancı maddeler atıldı.

Atılan maddelerin başına isabet etmesinden dolayı Şenol Güneş'in yere düştüğünü gördüm. Yerde bir süre yattıktan sonra ayağa kalktı, sonra kulübeye oturdu. Başının üstüne buz koydu. Ayağa kalkarak tünele doğru yöneldi. Üstüne doğru yine yabancı maddeler atıldı. Bir tanesi isabet etti ve tünelin içine doğru yüzüstü yere düştü. Ayağa kaldırılarak soyunma odasına yöneldi. Bu sırada tüneli gözlemlemeye çalıştım ve büyük bir kargaşa gördüm. Ben de ekibimle 59. dakikada soyunma odasına geldim.

SAHAYA DÖNELİM Mİ?

Odada temsilci Vahap Şimşek tarafından Güneş'in başına 5 dikiş atıldığı ve hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Sonrasında, Gökhan Gönül bana, 'Biz sahaya dönelim mi?' diye sordu. Ben de 'birazdan size temsilciler aracılığıyla bilgi verilecektir' dedim.

TATİL KARARI VERDİM

Tüm olaylara ilaveten misafir takım teknik direktörünün aldığı yabancı madde isabetlerinden dolayı, müsabakanın sağlıklı şekilde devam edemeyeceğine karar verip iki takıma ve ilgililere maçı tatil edildiğini bildirdim."

BİZE ULAŞIN