Mustafa Cengiz de ofsayt tartışmalarına dahil oldu!

"İlk kez lehimize tartışmalı bir pozisyon oldu. Demek ki G.Saray o kadar düzgün koşullarda devam ediyor ki bir pozisyonla şenlik başladı! Biz adalet içinde şampiyon olmak istiyoruz."

23 Nisan etkinliğinde soruya yanıt veren Cengiz şöyle konuştu: "Ben aslında bu tip toplara girmiyorum. Hakem yorumcularına da saygıda bulunuyorum. Biz 23 Nisan'dan önce Alanya'da bir şenlik daha başlattık! Bu şenliğin adı uzun yıllardan bu yana ilk defa G.Saray lehine verilmiş tartışmalı bir pozisyonu tartışma şenlikleriydi.

Gol olmayan bir pozisyonda ki bana göre penaltı da değildi; O da tartışılabilir topa bu şekilde girersek. İlk defa kaçıncı maçtayız, kaçıncı bininci aksiyon içindeyiz futbol içinde. İlk defa G.Saray lehine oldu. Bu pozisyonla 3 gündür ilgili taraflar tartışıyor. Şu dersin alınmasını istiyorum.

GÜLÜYORUM...
Demek ki Galatasaray o kadar düzgün koşullarda ya da aleyhine oluşturulan koşullarda devam ediyor ki bir pozisyon tartışmasıyla şenlikler başladı. Ben bu kutlamalara gülümsüyorum. Devam etmesini diliyorum. Hakaret, küfür ve kasıt olmadıkça. Geometrik pieroya bakmalarını rica ediyorum."

SON DÜDÜK ÇALMADAN KUTLAMAM
Mustafa Cengiz, şampiyonluk için temkinli konuşarak, "Bilimsel verilere saygı duyarım fakat futbol istatistik dışı bir oyundur. Son ana kadar, 34. hafta 20.45'te son düdük çalınmadan asla kutlamam. Tüm rakiplerime saygı duyuyorum. Eşitlik, adalet, dürüstlük içinde bir şampiyonluğun Galatasaray'a nasip olmasını dilerim" şeklinde konuştu.

YARDIMCI HAKEM YILMAZ'A 7.0!
Alanyaspor-Galatasaray maçındaki tartışmalı pozisyonda Douglas'a ofsayt bayrağını kaldıran yardımcı hakem Kemal Yılmaz'a gözlemci Ünsal Çimen tarafından 7.0 not verildiği belirlendi. 7.0 not 'yetersiz, beklenenin altında' anlamını taşıyor.

BİZE ULAŞIN