Efsane basketbolcu Michael Jordan'la ilgili korkunç şüphe!

Chicago Bulls ve NBA efsanesi Michael Jordan'ın hayatını anlatan belgesel, corona virüsü nedeniyle karantina da olan vatandaşımız tarafından da beğeniyle takip ediliyordu. En çok izlenenler arasına giren belgeselde Michael Jordan görüntüsü olay oldu. Efsane ismin görüntüsü büyük bir şüpheyi de beraberinde getirdi. İşte detaylar...

Chicago Bulls ve NBA'in efsane ismi Michael Jordan'ın hayatını konu alan "The Last Dance" belgeseliyle yeniden dünya gündemine oturdu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

10 bölümden oluşan belgesel corona virüsü günlerinde Türkiye'de de en çok izlenenler arasına girdi. Belgeselin her bölümü 5 milyondan fazla izlenerek dünyanın en popüler belgeseli konumuna ulaştı.

Belgeselden kazanacağı 4 milyon doların tamamını hayır işlerine adayacağını açıklayan Jordan, bu kez farklı bir haberle ortaya çıktı.

GÖZLERİNİN AKI NEDEN SARI?

Efsane ismin belgeselde gözlerinin neden sarı göründüğüne dair çarpıcı fikirler ortaya atıldı.

Jordan'ın gözleri son yirmi yılın çoğunda böyle görünüyordu, ancak bazıları bunun sarılıktan kaynaklanabileceğine inanıyor.

SİROZ VE KANSER RİSKİ

Sarılık, yüksek bilirubin seviyesi nedeniyle cildin, gözlerin beyaz kısmının ve mukoza zarlarının sararması, sarı-portakal rengi safra pigmenti alması oluyor.

Sarılık genellikle hepatit, safra taşı, siroz ve kanser gibi karaciğer problemleriyle bağlantılıdır. Sigara (ya da puro) veya içki içen herkeste yaygın olduğu bilinmektedir. Jordan'da bu ikisinin de olduğu biliniyor.

KÖRLÜĞÜ GETİREBİLİR

Jordan'ın gözlerinin rengi veya sağlık sorunları hakkında hiçbir endişe duymamış olsa da, bir göz doktoru olan Val Phua, şunları söyledi:

"Sarı gözler, göz ardı edilmemelidir. Çünkü daha fazla bir şeyin işaretidir. Kelimenin tam anlamıyla gözle görülürden fazlası var. Göz rahatsızlıklarını tedavi etmeden bırakmak, görüşte karışıklığı ve hatta körlüğü getirebilir.

Michael Jordan'ın gözleri sarılık gösterebilecek şekilde biraz renk değiştirmiş, ancak göz üzerinde hafif bir kabarık lezyon var gibi gözüküyor, bu da bir pinguekula gibi renk bozulmasına neden olan yerel bir şeye işaret edebilir. Koyu tenli bir kişide gözlerin sarımsı renk değişikliği, açık tenli birine kıyasla daha belirgin olabilir."

1997 FİNAL SERİSİNİN 5. MAÇINA HASTA HASTA ÇIKTI

Michael Jordan, 1997 NBA Final serisinin 5. maçında hasta olmasına rağmen forma giymişti. Jordan'ı hasta eden şey ise bir pizzaydı. Utah'ta kaldıkları otele sipariş ettikleri pizzayı 5 kişi getirmiş ve Jordan'ın takım arkadaşları bu sebeple şüphelenmişlerdi. Efsane isim, o gece pizzayı tek başına yediğini ve zehirlendiğini söyledi.

5. maçın başlamasına saatler kalmıştı. Jordan hala iyileşememişti. Son dakikada mucizevi bir durum olmazsa, Jordan'ın oynaması imkansız olarak gözüküyordu. Jordan'ın hasta olduğu dedikoduları yayılmış, hava atışına dakikalar kala, salondaki rakip oyunculardan medya ve seyircilere kadar hiç kimse oynayıp oynamayacağını bilmiyordu.

DİĞER
SON DAKİKA