'Ben böyle bir şey görmedim'

Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği derbi sonrası siyah-beyazlı takımın kaptanı Tolga Zengin, çarpıcı açıklamalar yaptı.

BJK TV'ye konuşan tecrübeli futbolcu, maçın son dakikalarında Muslera'nın korner pozisyonunda kalesini terk etmesini, "Ben daha önce böyle bir şey görmedim" şeklinde değerlendirdi.

Derbi öncesi futbol kamuoyunda karşılaşma ile ilgili söylenenlere tepki gösteren Tolga, "Maçtan önce saha dışında çok şey konuşuluyordu.

"Galatasaray, Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemiyor. Bu nedenle maçı bırakacaklar gibi ifadeler duyduk. Ancak Galatasaray'ın Fenerbahçe maçında nasıl oynadığını, bizim maçta nasıl oynadığını herkes gördü."

Muslera 90. dakikadaki korner pozisyonunda bizim ceza sahamıza kadar geldi. Daha önce böyle bir şey gören oldu mu bilmiyorum?

Ben daha önce görmedim. Tabii ki onlar da kazanmak istediler. Maçı biz daha önce de koparabilirdik. İlk yarı biraz tutuk oynadık ama ikinci yarıda galibiyeti hak ettik.

"Çok şükür verdiğimiz pozisyonları da güzel önledik. İkinci yarıda yaptığım kurtarış, zaten benim yapmam gereken iş" şeklinde konuştu.


SEZON BİTTİĞİNDE HERKESE CEVABI VERECEĞİM"


Kendisine yapılan eleştirileri de değerlendiren tecrübeli file bekçisi, "Ben sadece işimi yapıyorum. Sezon bittiğinde o kupayı kaldırdığım zaman herkese gereken cevabı veririm.

Maalesef Beşiktaş basınında çok art niyetli insanlar var. Oyuna gelmesinler, biraz sağ duyulu olsunlar. Ben kendimi yakışmayan şeyleri yapmak istemiyorum ama ben öncelikle takımımı düşünüyorum.

Herkes her şeyi söyleyebilir. Hiç önemli değil. Canları sağ olsun. En doğal haklarıdır. Ama kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN