Web Sürümüne Geç

  Beşiktaş'ı bu sezon geride bırakan maddeler

  Süper Lig'de son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, ligde son haftalara doğru gidilirken liderin 4 puan gerisinde kaldı. Beşiktaş'ı bu sezon yarışta geri kalmasının nedenlerini sizler için derledik.

  1- Şenol Güneş'in son sezonlarındaki başarısında payı olduğu bilinen yardımcısı Tamer Tuna'nın Göztepe'ye gitmesi... (Şenol Güneş'e gerçek bir yardımcı olduğunu Göztepe'deki performansıyla kanıtladı)

  2- Aboubakar'ın yerine transfer edilen Negredo'dan beklenen performansın alınamaması... (Gelen gideni arattı)

  3- Benfica ile yaşanan kriz nedeniyel takıma geç katılan Talisca'nın sezonun ilk yarısında düşük performans sergilemesi... (Skora katkısı azaldı)

  4- Savunma hattından istikrarın yakalanamaması... (Savunmada aksaklıklar)

  5- Orta sahada Oğuzhan'ın düşen performansı yüzünden Beşiktaş'a şampiyonlukları getiren Atiba-Oğuzhan tandeminin bozulması... (Orta alanda istikrar kaybı)

  6- Şampiyonlar Ligi'nde iddialı bir sezon geçiren oyuncuların ligde motivasyon kaybı yaşaması... (Konsantrasyon problemi)

  7- Sezon başında ortaya koyduğu performansla sakatlıktan fişek gibi döndüğünü gösteren, 9 haftada 3 asiste Caner Erkin'in 5 maç ceza alması (Disiplin)

  8- Sezonun ikinci yarısına hızlı giriş yapan ve takımın liderliğini üstlenen Quaresma'nın 5 maç ceza alması (Disiplin)

  9- Takım oyununun geriye gitmesi... Bugüne kadar takım oyunuyla, takım olgusuyla öne çıkan Beşiktaş bu sezon Quaresma ve Talisca gibi isimlerin yokluğunda gol yollarında sıkıntı çekti.

  BİZE ULAŞIN