Beşiktaş'ın hoca adayları 5 favori 1 sürpriz

Siyah-beyazlı yönetim sezon bittikten sonra yeni teknik adamı açıklayacak. Listede Mircea Lucescu, Sergen Yalçın, Okan Buruk, Abdullah Avcı ve Tayfun Korkut şimdiden öne çıkan isimler oldu... Bu 5 isim dışında Orman, Bundesliga tecrübesi olan bir başka hocayla da görüştü.

Beşiktaş'ta pazar günü yapılan seçimin ardından yeniden Başkan seçilen Fikret Orman, yeni yönetimiyle yaptığı ilk toplantıda teknik direktör adaylarını da masaya yatırdı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Siyah-beyazlı yönetimin ilk icraatı, sezon biter bitmez en geç 1 hafta içinde teknik direktörü açıklamak olacak.

Görüşülmesi kesin olan isimlerin Mircea Lucescu, Sergen Yalçın, Okan Buruk, Abdullah Avcı ve Tayfun Korkut olduğu öğrenildi.

MİRCEA LUCESCU ÇOK TECRÜBELİ

Türkiye'de futbol ortamını çok iyi bilmesi ve Süper Lig tecrübesinin olması Lucescu'yu avantajlı duruma getiriyor.

Bunun yanında, siyah beyazlı ekipte taraftarların çok istediği Sergen en güçlü 2. aday konumuna yükselmiş durumda.

Daha önce taraftar istemediği için Burak'ı almayan ve 1.5 sezon sonra transfer eden Orman'ın, 'Bir daha taraftara göre hareket etmemek' düşüncesinde olması Sergen Yalçın'ın önündeki en büyük engel olarak duruyor.

BAŞKAN ORMAN KAPILARINI KAPATMADI

Fakat Sergen konusunda Fikret Orman'ın tüm kapıları kapatmadığı ve taraftarın ilgisinden önce de hoca adaylarında biri olduğu için görüşülecek kesin isimler arasına dahil edildiği bildirildi.

Beşiktaş yönetiminin diğer teknik direktör aday sıralaması ise Okan Buruk, Tayfun Korkut ve Abdullah Avcı şeklinde.

Bu arada adı sürekli gündemde tutulan yardımcı antrenör Guti'nin de teknik direktörlük için adı artık eskisi kadar gündeme gelmiyor.

ORMAN'DAN TEDESCO BOMBASI

Tüm bu isimlerin yanı sıra ortaya atılan diğer bir iddia da Fikret Orman'ın takımın başına kesinlikle yabancı bir teknik adam getireceği ve aklındaki ismin en son Schalke'yi çalıştıran 33 yaşındaki teknik adam Domenico Tedesco olduğu.

Fikret Orman'ın Tedesco ile bir Almanya'da bizzat görüştüğü ve fikir alışverişinde bulunduğu iddialar arasında. Yabancı basında çıkan haberlerde ise, bu görüşmenin farklı gelişmeleri de beraberinde getireceği öne sürülüyor.

DİĞER
SON DAKİKA