Web Sürümüne Geç

Beşiktaş'ta operasyon! Radikal kararlar...

Şampiyonlar Ligi'nde tarih yazan ancak bu performansın tam tersini ligde sergileyen Beşiktaş'ta yönetim düğmeye bastı.

Genellikle Şenol Güneş'in aldığı kararlara karışmayan Başkan Fikret Orman, gerekirse takımda radikal kararlar alacak.

İşte siyah-beyazlıların önlem paketi:

1- Quaresma ve Talisca sert dille uyarılacak. Yaptıkları hatalarla puan kayıplarına yol açan iki oyuncu için yönetim, gerekirse Talisca'yı Benfica'ya geri gönderme, Quaresma'yı ise yedeğe çekme planlarını uygulamaya koyacak.

2- Uzun süredir maaşlarını alamayan futbolcuların maaşları en kısa sürede ödenecek. Zaman zaman bu sorunlar yüzünden otorite kuramayan Güneş yönetimden acilen bu sorunun çözülmesini talep edecek.

3- Atiba'nın artık yaşlanması ve bunun performansını etkilemesi sonrası devre arası kampında yeni orta saha formasyonları denenecek. Gerekirse bu mevkiye takviye yapılacak. Cenk'in gitmesi durumunda 10 numara ve forvet alınacak.

4- Başkan Orman, ikinci devre sık sık takım antrenmanlarını takip edecek. Oyuncularla arası iyi olan başkan gerektiği zaman onların sorunlarını çözüme kavuşturacak.

5- Şimdiye kadar takım arasında olan tartışmalara göz yuman yönetim bundan sonra taviz vermeyecek. Futbolcuların şikayetleri tek tek dinlenecek.

6- Sezon başında transferde ağır davranan yönetim bu politikadan vazgeçip tüm transferleri kampa yetiştirmeye çalışacak.

7- Futbolcuya dayalı sistem son bulacak. Sezon başında Çin kampını bazı oyuncuların isteksiz tavırları nedeniyle kısa tutan yönetim, bundan sonra son sözü kendi söyleyecek. Kendisini takım üstünde gören futbolculara kesinlikle taviz verilmeyecek. (Milliyet)

BİZE ULAŞIN