Beşiktaş'ta Yalçın Karadeniz açıklamalarda bulundu

Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olan seçimlerde aday olup olmayacağı merak edilen Yalçın Karadeniz açıklamalarda bulundu. Siyah beyazlı kulübün bir dönem divan başkanlığını da yapan Yalçın Karadeniz, gerekli imzaları toplamış olmasına rağmen aday olmayacağını belirtirken flaş açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olan seçimlerde aday olup olmayacağı merak edilen Yalçın Karadeniz açıklamalarda bulundu.

Siyah beyazlı kulübün bir dönem divan başkanlığını da yapan Yalçın Karadeniz, gerekli imzaları toplamış olmasına rağmen aday olmayacağını belirtti.

"İSMİ GEÇENLERİN ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"
Kendisinin daha önce 4 dönem divan başkanlığı yaptığını ve yönetimlerde de yer aldığını dile getiren Yalçın Karadeniz, "Öncelikle şunu sormam lazım; Ben bu işi yapabilecek miyim, yoksa Beşiktaş'ı maceraya mı sürükleyeceğim? Yönetimlerde finansı sağlayacak 3-4 kişi olur. Diğerleri idari konuları takip eder."

"Ben finans kaynaklarımla konuştum. Onların bana çıkarttığı tablo vahim bir tablo. Benim bu ekonomiyi düzeltme şansım yok. Bu tablo karşısında, başkanlık için diğer ismi geçenlerin de aday olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

"YANGIN VAR DEDİLER, CEHENNEME SOKTULAR"
2012 Fikret Orman'ın başkanlığı kendisinden devraldığını sözlerine ekleyen Yalçın Karadeniz, "Fikret Orman bu kulübü 431 milyon TL borçla devraldı. Bu paranın içinde Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı'nın alacağı da dahildir."

"O dönem çıktı; 'Yangın var, elimizi uzattık. 500 icra dosyası var, kulüp mahvoldu' dedi, hepimiz sustuk. Kendisine; 'Şimdi ne oldu da yangın varken, bizi cehenneme ittin' demeli."

"Bunun hesabını soran var mı? 'Yapanın yanına kar kalmamalı' zihniyetini yerleştirmek gerekir. Bugün aday olanlardan favori gösterilen isimler adaylıklarını açıklamadı."

"Haklılar açıklamamakla. Bir tek Hürser Tekinoktay çekinmeden adaylığını açıklıyor. Kendisinin eksik imzalarını da bu camia tamamlamalıdır" dedi.

"KİMSE HESAP VERMEDEN GİTMEMELİ"
Beşiktaş'ın artan borcunu hatırlatarak konuşmasını sürdüren Yalçın Karadeniz, "Bu camia, bu büyük rakamlara gelen borcun sebebini ve müsebbibini ortaya çıkarmalı. Yağmur yağdı denildiği zaman; 'Bana ördek dediniz' diyerek gitmek olmaz. Hesabını vermeden kimse gitmemeli."

"Beşiktaş'ın şu anda Türkiye'de borcunu ödeyebilecek bir zengin yok, böyle bir enayi de yok. 800 milyon Dolar'ı kim verebilir?"

"Hangi zengin bunu verebilecek. Kulüp gitti. 4 sene önce ben bunları söyledim. Deniz bitiyor dedim. Bu gidiş Beşiktaş'ı en zor ekonomik durumlara düşürür dedim."

"Ben kahin miyim? Görünüyor zaten bu. Ben bunları söyledim diye beni ihraç etmek istiyorlar, mahkemelerde sürünüyorum. Davayı kazanıyorum, gidip itiraz ediyorlar."

BİZE ULAŞIN