Fikret Orman hakeme patladı! 'Eyyamcılık...'

Spor Toto Süper Lig'in 31.haftasında Galatasaray'a 2-0 mağlup olan Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman maçın hakemine büyük tepki gösterdi. Beyaz Tv'ye konuşan Orman, hakemle ilgili gündem yaratacak ifadeler kullandı. İşte Fikret Orman'ın konuşmalarından öne çıkan satır başları...

Fikret Orman: "Hep futbola pozitif bir katkı sağlayalım, güzelliklerle anılsın, maçın öncesinde hakemler maça müdahil olmasın, teknik adamlar tayin etsin derim. Hep bu yönde mesajlar vermeye gayret ediyorum.

Ne hikmetse, ligin bitmesine yakın Galatasaray maçlarını Galatasaray Stadı'nda oynuyoruz. Son 5 senede böyle oldu. Bunların ikisinden galip ayrılıp, şampiyon olduk. 5 senedir Galatasaray Stadı'nda ligi bitiriyoruz.

Futbol yöneticileri için en kolay şey, olayı birine refere etmektir.

Ben yönetici olarak bunu hiç benimsemem. Futbolcular da, teknik adamlar da, hakemler de gününde olmayabilir ama mesele iyi niyetli olmalarıdır.

Bütün hayatım boyunca futbolun içindeyim, hakemlerin vücut dilini anlayabilecek zekada ve tecrübedeyim.

Taç ayağına değdi, değmedi, o yorumlara çok girmek istemiyorum. Orada tenkit edilmesi gereken, biziz, kendimiziz.

Hakem ilk dakikadan itibaren vücut dili itibariyle maça yanlı başladı.

Bu tecrübedeki bir hakemin bu hataları yapmasını normal karşılamam benim için mümkün değil.

Eyyamcılık ve pozisyon almak, hakemin işi değildir.

Hakemin vücut dilinden ne demek istediğini anlarsınız. Maçın başından beri etki altında olan bir hakem öne çıktı.

Saklandığı halde oyunun ortasında bariz hatalar yaptı. Mesela penaltı pozisyonu penaltı değil, bana göre ofsayt da değil!

Ama penaltı kesin değil. Eski bir başkan 'Kaşar hakemler' falan demişti. Biz bunların değişmesi için çok mücadeleler ettik, pozitif duruşlar sergiledik.

BİZE ULAŞIN