Fikret Orman'dan flaş yabancı hakemi yorumu!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği'nin düzenlediği iftarda önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamasında: "Dünyanın en güzel tesisleri, en güzel statları ülkemizde. Bunları göğsümüzü gere gere ifade ediyoruz.

Yarınlarımız adına çok ümitvar olduğumuzu ifade etmek istiyorum.'' dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise Kulüpler Birliği tarafından düzenlenen iftar programında hakemlerle ve VAR sistemi ile ilgili konuştu.

İşte Orman'ın açıklamalarından satır başları...

Fikret Orman, "Bu sezon VAR sistemi devreye girmesine rağmen, sürekli hakemleri konuştuk.

Futbol için en önemli unsurların başında adil yönetim gelir, ligin güvenliği adil yönetim ile sağlanır.

Sporseverlerin maçlara ilgisi, adil yönetim ile artar. Bu sezon yaşanan hataların, inşallah VAR sisteminin devreye girmesiyle beraber sona ereceğini umuyoruz" dedi.

"HEPİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Ligin kalitesini yükseltmeleri gerektiğini söyleyen başkan, "Ligimiz yayıncı kuruluş beIN ile birçok ülkede yayınlanıyor.

Yayıncı kuruluşa destekçi olmalıyız. İngiltere'de son hafta şampiyonluk maçı, son hafta 15:00'te oynandı.

Niye öğle saatinde o saatte izlediler? Sebebi basit. Asya pazarında milyarlarca kişi bu maçı takip ediyor.

Madem yıldız futbolcuları transfer ediyoruz, tüm programlamayı buna göre yapmaya mecburuz. Sınırlarımızın dışına çıkmak istiyorsak, hepimize büyük görevler düşmektedir" ifadelerini kullandı.

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi'nde yapmayı planladığı değişikliğe değinen Beşiktaş başkanı, "Avrupa'da futbol yeniden dizayn ediliyor. Artık Avrupa'da daha az takımla olma ihtimalimiz var.

Hepimizin bir olup, yurt dışında lobi yaparken, yurt içinde de futbolumuzun değerini yükseltmeliyiz.

BİZE ULAŞIN