Guti İnönü'de imzaladı

KENDİMİ BEŞİKTAŞ’A ADADIM
Beşiktaş’ın İspanyol yıldızı Guti, El Pais gazetesine içini döktü.
Gazete Guti röportajını, “Şimdi daha huzurluyum” başlığıyla okurlarına duyurdu.
Guti’nin “İstanbul büyülü bir şehir, bu şehri çok seviyorum” sözlerini alt başlığa taşıdı.


Trafik deli gibi
Guti’ye sorulan ilk soru, “İstanbul seni şaşırttı mı? Oldu!
İspanyol yıldız bu soruya,

“İnsanlar dost. Bana çok yardımcı oluyorlar. Bu ülkede yemekler çok güzel. Özellikle etler. Trafik berbat. Deli gibi gidiyor. Madrid’i ve insanlarını özledim” diye cevap verdi.

Türkiye’de baskı az
İspanyol yıldızın, “Yeni hayatın nasıl?” sorusuna cevabı ise şöyle oldu: Daha sessiz. Türk hayranlar hep talep ediyorlar. Baskı az. Burada milyonlarca insan var ama spot ışıkları burada her zaman üzerinize çevrili değil.


Çocuk gibi hissediyorum
“Peki ya gol atınca ne hissediyorsun?” sorusuna Guti, “Kendimi çocuk gibi hissediyorum. Yeni ayakkabıları olan bir çocuk gibi. Türkiye Ligi, Avrupa Ligi benim için çok yeni. Burada olmaktan zevk alıyorum” cevabını verdi.

İtalya veya İngiltere’ye gidebilirdim
Guti, “Neden Beşiktaş?” sorusuna ise, “Yıllarda aynı şehirde Madrid’de yaşadım, farklı bir macera, yeni bir kültür, yeni bir hayat yaşamak istedim.

Madrid beni kararımda yalnız bıraktı. Ben kariyerime ve yaşamamı yeni bir yerde başlamak istedim. İtalya veya İngiltere’ye gidebilirdim ama Türkiye bana çok daha cazip bir teklif sundu” diye cevapladı.

İstanbul çok sakin
“Madrid’den ayrılmak nasıl bir duygu” sorusuna Guti’nin cevabı, “İlk başta zor zamanlar yaşadım. 15 yıl kasırga gibi, sürekli dinlenme olmadan, çalışan bir hayat sürüyordum. Burası çok daha sakin. Alışmaya başladım. İyi veya kötü anıları hatırlamak içimi üzüyor ama alışıyorum” oldu.

Ayrıcalıklı bir kulüpte oynadım
“Geri ne zaman döneceksin?.. kendini nasıl hissediyorsun?” sorusuna ise Guti şu cevabı verdi: Çok değerli hissediyorum. Real Madrid’in bana haksızlık ettiğini düşünmüyorum. Kendimi değersiz hissetmiyorum.

BİZE ULAŞIN