İşte TFF'nin derbiyle ilgili alabileceği kararlar

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçı derbideki olaylar nedeniyle tatil edildi. TFF tarafından yarın nihai kararın açıklanması beklenirken, alınabilecek kararlar ise şöyle oluşuyor.

İşte alınabilecek kararlar...

Fenerbahçe'nin hükmen mağlubiyeti: Derbideki güvenlikten sorumlu taraf olarak gözüken Sarı-lacivertliler, taraftarların yarattığı olaylar nedeniyle mağlup sayılabilir.

Beşiktaş'ın hükmen mağlubiyeti: Teknik direktör Şenol Güneş'in ve bi kısım Siyah-beyazlı oyuncunun, Mete Kalkavan maçı tatil etmeden soyunma odasına gitmesi nedeniyle bu karar alınabilir.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın hükmen mağlubiyeti: Federasyon iki takımı da eğer suçlu bulursa, iki takım aleyhine de hükmen mağlubiyet kararı çıkabilir.

Yarıda kaldığı şartlarda tamamlanması: TFF'nin alabileceği kararlar arasında müsabakanın kaldığı yerden devam etmesi de bulunuyor.

Karşılaşmanın baştan tamamlanması: Her iki takım taraftarının da yer alamayacağı ve tarafsız bir sahada oynanması şartlarıyla 11'e 11 en baştan bir maç oynanması da alınabilecek kararlar arasında.

Kaldığı andaki sonucun tescil olması: TFF, eğer iki takıma da hükmen mağlubiyet ve galibiyet vermez ise, ve karşılaşmanın oynanması için uygun şartlar oluşmazsa maçın tatil edildiği andaki skor dikkate alınabilir.

BİZE ULAŞIN