Nihat Kahveci'nin hikayesi

Nihat Kahveci ,3 Kasım 1979 tarihinde İstanbul'da doğdu. Bağcılar Orhan GAZİ Lisesi'ni bitirdi.

Hazırlayan: Gökhan ŞAHİNBAŞ

GALERİ DEVAM EDİYOR

Siyah-beyazlı kulübün Bağcılar’daki futbol okulu tarafından Beşiktaş’a kazandırıldı. İstanbul Amatör Küme takımlarından Esenler'de futbola başladı.

O dönemde Genç Nihat top tekniği ile dikkat çekiyor ve Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş'ı peşinden koşturuyordu. Nihat'ın hayatı Beşiktaş tarama ekibinde bulunan Rauf Başer tarafından siyah-beyazlı kulübün alt yapısına alınmasıyla değişmeye başladı.


Alt yapıda antrenör Hürser Tekinoktay tarafından yetiştirildi. 1996/1997 sezonunda Beşiktaş'ın PAF takımında yer aldı. PAF takımında sergilediği başarılı performansın ardından 1997-98 sezonunda Fuat Çapa'nın tavsiyesiyla gençleştirme operasyonu yapan teknik direktör John Benjamin Toshack tarafından denenmek üzere A takıma alındı.

Nihat, güçlü ayakları, uzaktan attığı güzel şutlar ve süratli bir futbolcu olmasıyla kısa sürede göze girdi ve büyük bir yıldız olacağının sinyallerini verdi.

Hazırlayan: Gökhan ŞAHİNBAŞ

Nihat Kahveci, Beşiktaş formasıyla ilk resmi maçına 1997 yılında Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasıyla çıktı. Nihat Kahveci, Beşiktaş'ta sağ kanada yönelik hücum oyuncusu olarak başarılı performanslar sergiledi..

Nihat, 2001-02 sezonuna kadar oynadığı 6 sezon boyunca Beşiktaş'ta iyi bir istatistiğe sahipti. Nihat 112 lig maçı oynadı ve 27 kez fileleri havalandırdı.

1998 yılında Beşiktaş ile Türkiye Kupası Şampiyonluğu yaşadı. Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Galatasaray'a attığı golle takımına kupayı kazandırdı.


Nihat'ın ligde gösterdiği bu başarı onu, Beşiktaş'ta A takıma çıkaran Toshack tarafından elbette takip ediliyordu. Galli hoca, o dönemde Nihat'ı İspanya'ya Real Sociedad'a transfer etmek istiyordu.

Nihat Kahveci bu transfer için önceleri isteksizdi. Onun tek hedefi Beşiktaş'ta kalıp kulübüne uzun yıllar hizmet etmekti. Ancak Beşiktaş'ın o dönem içinde bulunduğu maddi sıkıntılar ve Toshack'ın Nihat'ı alma konusunda ısrarlı oluşu, Nihat'a İspanya kapılarını açıyordu.

Beşiktaş Nihat'ı 2002 yılının Ocak ayında Real Sociedad takımına 5 milyon Euro gibi yüksek bir ücretle satarak, kulübün içinde bulunduğu o sıkıntılı dönemi bir nebze olsun rahatlatıyordu. Bu transfer aynı zamanda Nihat için kendini Avrupa'ta ispatlamak açısından bulunmaz bir fırsattı.

Nihat Kahveci, 5 Temmuz 2003 tarihinde İzmir'de yaşayan Pınar Kaşgören ile görkemli bir düğünle Çırağan Sarayı'nda dünyaevine girdi.

DİĞER
SON DAKİKA