Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi dünya basınında

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki ertelenen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi Avrupa basınına da yansıdı

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki olaylı derbi Avrupa basınında manşetlere çıktı. İngiltere, Almanya ve İspanya basınının devleri Şenol Güneş'in başından yaralanmasını gündemine aldı.

"GÜNEŞ BAŞINDAN VURULDU"
Fenerbahçe tribünlerinden atılan cisim nedeniyle Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in başından yaralanması, BBC, Bild ve Marca gibi Avrupa'nın önde gelen spor gazetelerinde en üst sıralarda yer aldı.

BBC, Şenol Güneş'in başından yaralanarak hastaneye kaldırılmasını manşete çıkarken, Fenerbahçe tribünlerinin attığı yabancı cisimler nedeniyle oyunun sık sık durduğunu da satırlarında belirtti.

Almanya'nın en çok okunan gazetesi Bild de Şenol Güneş'in yaralandığı fotoğrafı manşetten verdi. Bild haberi "Beşiktaş Teknik Direktörü başından vuruldu" başlığıyla duyurdu.

İspanyol Marca da Beşiktaşlı futbolcu Pepe'nin, Fenerbahçe maçında kırmızı kart gördüğünü belirttiği haberde Fenerbahçe tribünlerinden atılan bir cisim nedeniyle Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in hastaneye kaldırılmasıyla maçın tatil edildiğini yazdı.

Goal.com: Fenerbahçe'ye oynanan kupa derbisinde yaşanan kaos sırasında Beşiktaş'ın teknik patronu yaralandı, defalarca duran oyun hakem tarafından henüz bir saat dolmadan tatil edildi.

The Guardian: Fenerbahçe'yle oynanan kupa derbisinde Beşiktaş teknik direktörünün kafası yarıldı.

Türkiye Kupası'nda karşılaşan ülkenin en büyük takımlarından ikisi, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki maç tribünlerden atılan objenin konuk ekibin teknik direktörünün kafasına gelmesinin ardından ertelendi. Yaralanan teknik direktör Şenol Güneş'in kafasına beş dikiş atıldı.

Daily Mail: Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki olaylı maç, tribünlerden Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in kafasına beş dikiş atılmasını gerektiren bir obje atılması sonrası tatil edildi.

BİZE ULAŞIN