Transfer sürprizi! Marcelo Türkiye'ye geri dönüyor

Beşiktaş'tan 7 milyon euro bonservis bedeli ile Fransa'nın Lyon takımına transfer olan Marcelo Guedes, Türkiye'ye dönme hazırlığı yapıyor.

Genel kurulu 5. kez başkan seçilerek atlatan Fikret Orman, gelecek yılın kadro planlaması için kolları sıvadı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Siyah-Beyazlı yönetimin öncelikleri arasında teknik direktör sorunu ile stoper sorunu bulunuyor.

Vida'ya gelen transfer tekliflerini de göz önünde bulunduran siyah-beyazlılar, bu bölgeye tanıdık bir ismi transfer etmek istiyor.

İşte sürpriz transfer gelişmesinin detayları...

Yeni hocayı lig biter bitmez açıklayacak olan Beşiktaş, eski futbolcusu Marcelo'yu da geri getirmek için girişimlere başladı.

BEŞİKTAŞ'TA BEKLENENİ VEREMEDİ
Beşiktaş kadrosunda 3 stoper + Medel ve Necip bulunuyor. Roco ile Medel'in ayrılma ihtimalleri çok yüksek. Mirin henüz bekleneni veremedi.

VİDA'YA TEKLİFLER VAR
Ligin en iyileri arasında yer alan Vida'ya transfer teklifleri yağıyor. Sivas'a kiralanan Fatih Aksoy'un ise bonservisinin verilmesi gündemde…

HABER YOLLADI
Durum böyleyken sorun çözecek bir stoper arayışına giren Orman yönetimi, eski dost Marcelo'ya haber yolladı. Lyon kulübünde mutsuz olan sambacı, "Gelirim" dedi.

2017 yazında 7 milyon Euro'ya Fransa'nın Olimpik Lyon takımına satılan Brezilyalı stoper yeniden Kartal olabilir.

Marcelo'nun Lyon kulübüyle 2021'e kadar sözleşmesi bulunuyor. Tecrübeli isim çok iyi bir sezon geçirse de, taraftarlarla yaşadığı kriz Fransa macerasının erken bitmesine neden olabilecek düzeyde…

Eşi ve çocukları da koyu bir Beşiktaş taraftarı olan yıldız futbolcu, Lyon yönetimiyle görüşerek transferinde kolaylık isteyecek.

Lyon başkanı J.M. Aulas'ın 2 yıl daha sözleşmesi bulunan sambacının önüne stoper transfer etmek istemesi de Marcelo'nun ayrılmaya karar vermesine neden oldu.

DİĞER
SON DAKİKA