Vincent Aboubakar İstanbul'a geldi! Beşiktaş...

Beşiktaş'ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak istediği Kamerunlu golcü futbolcu Vincent Aboubakar, siyah-beyazlı kulüpten 500 bin euro daha fazla para isteyince transfer gerçekleşmemişti. Porto'da kalıp Beşiktaş'a dönmediği için pişmanlığını her fırsatta dile getiren Aboubakar İstanbul'a geldi. İşte yıldız futbolcunun İstanbul'a geliş nedeni...

Beşiktaş'ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak istediği eski golcüsü Vincent Aboubakar, siyah-beyazlı takımla yaşadığı maaş anlaşmazlığının ardından Porto'da kaldığına pişman olmuştu.

Daha önce Fransız basınına yansıyan haberlerde, sakatlığı atlatması 8 ay süren ve yazın Beşiktaş fırsatını kaçıran Kamerunlu santrfor, "Eğer Beşiktaş'a gitseydim bugün daha mutlu bir insan olabilirdim. Orası benim için gerçek bir yuva olabilirdi ama bazen hatalı kararlar verebiliyorsunuz" ifadelerini kullanmıştı.

Kamerunlu futbolcu Porto'dan aldığı iznin ardından soluğu İstanbul'da aldı. İşte Aboubakar2la ilgili son gelişmeler...

Yaz transfer döneminde Beşiktaş'ın gündemine gelen ancak sakatlık problemi nedeniyle transferinden vazgeçilen Aboubakar hakkında Portekiz basınından flaş bir iddia ortaya atıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen Aboubakar hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Portekiz basını Kamerunlu golcünün Ocak ayında yeniden Beşiktaş'a transfer olabileceğini iddia etti.

Porto Teknik Direktörü Sergio Conceicao'nun kadro tercihleri arasında yer almayan Aboubakar, 19 Ekim'de oynanacak kupa maçında da kadroya alınmazsa devre arasında takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2021 yılına kadar Porto ile sözleşmesi bulunan Aboubakar'ın 50 milyon euroluk fesih maddesi de bulunuyor.

BEŞİKTAŞ'TAN 500 BİN EURO EK ÜCRET İSTEMİŞTİ

Fikret Orman, Aboubakar'ı neden transfer etmediklerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Porto'dan 2 milyon 900 bin euro alıyor. 900 bin eurosunu biz öderiz dediler. Sonra, Aboubakar 500 bin euro fazla alırım gelmek için dedi. Biz de diz sakatlığı nüksederse parayı vermeyiz dedik, kabul etmedi.

Taraftarımızın duygusal bağını anlıyoruz ama bu düşünceyle Beşiktaş'a gelmesini doğru bulmadık. Benim gözümde bu davranışları Beşiktaş'a gelmesini mümkün kılmadı" demişti.

BİZE ULAŞIN