Alex De Souza

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex, geleceğiyle ilgili ilk defa bu kadar net konuştu.
GALERİ DEVAM EDİYOR
F.BAHÇE’nin Brezilyalı futbolcusu Alex, ağzındaki baklayı çıkardı.
Uzun zaman sonra ilk kez Lance gazetesine konuşan Alex, muhabiri Fabio Aleixo’nun sorularına cevap verirken, Türk basınına konuşmadığını çünkü basının sözlerini çarpıttığını söyledi.
Aleixo’nun ilk sorusu, bir Türk gazetesinde yer alan, Başkanın "Emre ve Alex, bebek gibidir onları okşamalısın” sözü oldu.

Alex bu soruya, “7 senedir Türkiye’deyim, 9 veya 10 kez basının karşısına çıkıp konuştum. Çok tepki olduğu için vazgeçtim.

Böyle olunca basın spekülasyonlar üzerine çalışmaya başladı. Avrupa’da bizden büyük beklenti vardı. Bu olmayınca işler büyüdü. Gazetelere göre ben ve Cristian gönderilmek istendik. Zaten bazı Türk oyuncular gönderildi” diye cevap verdi.
Aleixo, Scolari’nin yaptığı, “Alex’i takımımda görmek istiyorum” sorusunu ikinci olarak Alex’e yöneltti. Alex’in bu soruya cevabı ise şöyle oldu:
Bu konuyla ilgili söyleyeceğim tek somut şey. Geçen yıl Palmeiras’ı Luxemburgo çalıştırırken yaptığım görüşmedir. Saveiro Orlandi ile görüştüm. İlginç bir teklif yaptı. Dönmeyi düşündüm. Ama sonra F.Bahçeli yöneticiler beni kalmaya ikna etti.
Alex; “Scolari’nin sözleri için ne düşünüyorsun?” sorusuna ise, “Bilmiyorum. Konuşmak gerek. Herhangi bir sorun görmüyorum” diye cevap verdi.
2002 Dünya Kupası’nda kendisine kadroya almayan Scolari’ye bir tepkisi olup olmadığı ile ilgili soruya ise Alex, “Bu olaylar 8 yıl öncesinde kaldı. Zaten ben o zaman Parma’dan dönmüş ve başarısız olmuştum” diye cevap verdi.
Muhabirin, “7 yıl sonra ülkene dönmeyi istiyor musun?. Brezilya’yı özlüyor musun?” sorusuna ise Alex, “Evet ben bunu istiyorum. Bu son yılım ve ben bunu ciddi ciddi düşünüyorum.
Futbolu, takımları, tezahüratları, hepsini özledim. Bu yıl sözleşmemin son yılı bunu daha sık düşünmeye başladım” şeklinde cevapladı.
DİĞER
SON DAKİKA