Ali Koç: Bu casusluktur

Ali Koç kulüple ilişikleri kesilen Turgay Altay, Murat Öztürk ve Alper Taşçı ile ilgili akılalmaz detayları paylaştı. Koç bu isimleri, casusluk ve sabotajla suçladı. Ayrıca Ersun Yanal hakkında fikrini de beyan eden Koç, Cocu ile yola devam edeceklerini belirtti. Ayrıca Comolli'ye bazı nedenlerden dolayı kızdığını ifade etti. İşte Fenerbahçe'de yaşanan olaylar...

Ali Koç çok çarpıcı açıklamalarla kulüpten yollanmalarının nedenlerini açıkladı. Koç "Aykut Kocaman bu isimlerle ilgili olumlu referans verdi. Onların hakkını koruyun dedi. Sezon başlarken bunlar istifa etti. Aykut hoca ile görüştüm, yeniden çalışmaya döndüler. Erwin Koeman yardımcı antrenör olduktan sonra Turgay Altay'ın görevi değişti. Daha sonra işler iyi gitmezken 'Banane! Benim sorunum mu, Fenerbahçeliler düşünsün' diyor. Bunu birkaç kez söylüyor" dedi.

Ali Koç sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu üç isim Beşiktaş maçı öncesi takımı olumsuz etkilemek için olağanüstü bir çaba sarf ediyorlar. Primlerin yetersiz olduğunu söylüyorlar. Yönetimi kötülüyorlar. Soyunma odasına halı getiriyorlar, 'Bugün Beşiktaş bizi yenecek ve hocanın cenazesini bu halıya saracağız' diye dalga geçiyorlar. Beşiktaş maçı öncesindeki halı Trnava maçında stada getiriliyor. 'Bu sefer cenazesini kaldırıyoruz' diyorlar. Maçı kazanınca 'Fenerliler yüzünüz gülüyor, maçı kazandınız ya' diyorlar. Biraz sustuk, dost kim düşman kim bu sürede gördük"

SEBEPLER
1 - Bilgileri dışarı sızdırma.

2 - Cocu'nun altını oyma.

3 - Futbolcu verilerini silme.

4 - Cocu ile oyuncuların iletişimini kesme.

GEÇEN SENE SİLİNMİŞ!
"Bizim Samandıra'daki sistemde futbolcuların bütün veriler toplanıyor. İronik olan durum şu, geçen senenin tüm verileri silinmiş. 'Bunlar niye silindi?' diye sorduğumuz zaman 'Yeterli hafıza yoktu' diye cevap veriyorlar. Buna casusluk denir. Bunun devamı da var. Şimdilik bu kadarını söylüyorum"

28 HAZİRAN'DAN SONRA VERİLERİ SIZDIRMIŞLAR
"Bu arkadaşlardan birinin bilgisayarında görüyoruz ki 28 Haziran'dan itibaren idman programı, performans verileri, görüntüler, tüm maç istatistik ve raporlarını dışarıya sızdırıyorlar. Önce kendi gmail hesabına yolluyorlar, oradan 3. kişiye gönderiyorlar. Bu sabotaj"

MAÇ BİTMEDEN YUHALAMAYIN
"7 yaşından beri maça gidiyorum. Ağır tepki veriyorum. Çubuklu sahada mücadele ettiği zaman maç bitmeden yuhalamak, olumsuz tezahüratta bulunmak alışmadığımız bir ortam. Evet 4 senedir başarı yok. Her anlamda F.Bahçemize sahip çıkmalıyız"

COCU İLE DEVAM
"Devre arasına kadar teknik direktör değişikliğine gitmeyi düşünmüyoruz. Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu durumu teknik direktöre bağlamak çok yanlış. Arsene Wenger'in şartları bize, bizim şartlarımız ona uymaz. Türk hocalar da olmayacak."

COMOLLİ'YE KIZDIM​
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sportif direktör Damien Comolli'ye takımlaşma konusunda kızdığını belirtti. Koç "Ben de kızıyorum Damien Comolli'ye. Takımlaşma konusunda daha sert önlemler alabilmeli. 6 hafta önce bu teknik kadroda sıkıntılar var dedim. Başka şeyler de söyledim. Harekete geçmesi zaman aldı. Bizim oyuncularımız duygusaldır. Bizim oyuncularımızın sırtının sıvazlanmasına ihtiyacı var dedim, olumlu sonuç çıkabilirdi. Damien Comolli'ye hırsız diyorlar. Bu terbiyesizlik. İnsanlar hakkında böyle itiraflarda bulunmak bu kadar kolay olmamalı" ifadelerini kullandı.

YANAL PLANLARIMIZDA YOK
"Ersun Yanal bizim planlarımızda bulunmuyor. Sebeplerini daha sonra konuşuruz. Uzun vadeli hedefler doğrultusunda yola çıktık. Ne kendisi ile konuştuk ne de konuşmayı planlıyoruz. Olmayacağını buradan söylüyorum"

"MÜJDAT YETKİNER ÇOCUKLARIN YANINDA BANA KÜFÜR ETTİ"
"Biz sanki kıyım makinesiyiz. Müjdat Yetkiner, başkanlık seçimlerinde 'ben Aziz Yıldırımcıyım' diyor. Olabilir. Orada sandık başında kadın avukata saldırma noktasına geliyor. Ağır küfürler ediyor. Dereağzı'nda benim olmadığım ortamda bana küfrediyor. Bu raporlandı. 10-12 yaşındaki altyapıdaki çocukların yanında küfretmiş bana. Oradaki 2 veli tutanak tutturdu. Scouting performansı da yetersizdi. Yollarımızı ayıracaktık. Olayı kişiselleştirsem başkana küfürden üyeliğini iptal ederdim"

SEBEPLER
1 - Başkan Ali Koç'a küfür.

2 - Scouting görevindeki gösterdiği yetersizlik

MİNİ YORUM I ERMAN TOROĞLU: KOÇ DOĞRU YAPTI
20 yılın temizliğini yapmak kolay değildir. 20 yılın alışkanlıklarını silmek de kolay değildir. 20 yılı silmek de kolay değildir. Ali Koç, "Yeni Fenerbahçe" diye yola çıktı. Çok doğru bir cümleydi. Bunları yaşamak bana sürpriz gelmedi. Şunu çok net söyleyeyim, "Ozonla mı temizlersiniz, tuz ruhu mu kullanırsınız, tiner mi kullanırsınız. Ne kadar çabuk yaparsanız o kadar çabuk yukarı doğru çıkar Fenerbahçe" Ali Koç'un yaptığı da son derece doğrudur. Bence geç bile kaldı. Peki geç kalması neden? Duygusallıktan. Futbol duygusallığı kaldırmaz.

BİZE ULAŞIN