Web Sürümüne Geç

Bu nedenler felakete sürükledi

Şampiyonlar Ligi macerası başlamadan kabusa dönüşen sarı lacivertlilerde, teknik direktör Aykut Kocaman ile futbolcuları arasındaki sorunlar bitmek bilmiyor. Alex ile Emre arasındaki liderlik mücadelesi de takıma zarar veriyor.
Hürriyet'te yer alan haber şöyle: KAÇAN şampiyonluğun ardından bir darbe de Şampiyonlar Ligi elemelerini geçemeyerek yiyen F.Bahçe, geçen sezondan beri süren sorunlara çözüm bulamadı. Gelin önce Aykut Kocaman’ın önceki günkü maçtan hemen sonra yaptığı açıklamalara dönelim. Ne demişti Kocaman; - Birikmiş sorunlarımız var ve bunlarla yüzleşmek zorundayız... Bu sorunların başında Brezilyalı oyuncuların bir kısmı geliyor. İşte Fenerbahçe’yi felakete sürükleyen gelişmeler...
1-Sambacı sıkıntısı Baroni, Santos ile Deivid konusunda sarı lacivertli takımda bir takım sıkıntılar var. Bu oyuncuların idmanlarda gerekli performansları göstermedikleri söyleniyor. Brezilyalılar konusunda Kocaman sıkıntılı.“Birikmiş sorunlarımızı çözmeliyiz” sözleriyle dile getiriyor.
2-Futbolcuların sıkıntısı Aykut Kocaman’ın takıma yerleştirmek istediği sisteme futbolcular henüz uyum sağlayamadı. Bazı oyuncular savunma-orta saha, orta saha-forvet arasındaki boşluklara dikkat çekiyorlar. Doğal olarak bu durum futbolcularla Aykut Kocaman arasındaki iletişimi köreltiyor.
3- Güiza ve Lugano konusu Sezon başlayacak ama F.Bahçe’nin golcüsü hala belli değil. Güiza kalacak mı, gidicek mi kimse bilmiyor. Lugano, Dünya Kupası’ndan döndü “sakat” diye oynatılmadı. Oysa aynı turnuvada sakatlanan Suarez, Ajax ile iki Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynadı ve iki maçta da gol attı.
4- Transfer bilmecesi Aykut Hoca 14 aydır Fenerbahçe’de görevde. Lig başladı başlayacak ama ne takımdan gönderilecekler kesinlik kazandı, ne de transferler tamamlandı. Takım içinde futbolcuların pek çoğu gelecekte ne olacağı konusunda fikir sahibi değil. Bu da performansları etkiliyor.
5- Semih Şentürk olayı Kezman’ın ardından yedek bekledi, Güiza geldi yine yedek bekledi. Önceki gün tribünler onu oyuna çağırdığında bu kez de Gökhan Ünal’ın ardında yedek bekliyordu. Semih Şentürk de sorun yaşayan oyunculardan biri. Semih, Gökhan’ın yedeği olmayı içine sindiremiyor.
6- Alex ve Emre Takım içinde iki oyuncunun; Alex ve Emre’nin liderliği söz konusu. Geçtiğimiz sezonların aksine bu sene Alex hiç de aktif değil. Aslında liderliğe soyunmuyor demek daha doğru. Emre ise tam tersi. Lider rolünü bu yıl üstlenen oyuncu Emre. Bu değişime ayak uyduramayanlar var.
7- Emre ve Kocaman Emre’nin takım içindeki liderliği, sorumluluk alması olumlu gibi görünse de, görünmeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Saha içinde tam bir teknik adam gibi davranıyor Emre. Takımın hakimi. Ama bu hakimiyeti saha dışında da devam ettirebileceği endişesi hakim.
8- Yönetim arkasında Aykut Kocaman’a yönetimden büyük bir destek var. “Sportif Direktör olarak kalmalıydı” düşüncesini taşıyanlar da var. Kocaman’a destek konusunda şu anda yönetim kurulu içinde en küçük bir olumsuz ses yok. Başkan Yıldırım başta olmak üzere herkes Kocaman’ın arkasında.
9- Soru işaretleri Gökhan Gönül sağlıklıysa niye oyuna sonradan girdi? Neden ilk onbirde başlamadı. G.Saray maçında Selçuk, Young Boys’un ilk maçında Kazım ve ikinci maçında Stoch kırmızı kart gördü. 3 maçı da 1 kişi eksik oynadı F.Bahçe. Disiplin konusunda problem olduğu çok açık.
BİZE ULAŞIN