Caner Erkin ve Gökhan Gönül gerçeğini Şekip Mosturoğlu açıkladı

Fenerbahçe Kulübü'nün eski idarecilerinden Şekip Mosturoğlu, 2010- 2011 şampiyonluğunun yıl dönümü sebebiyle konuk olduğu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Mosturoğlu, yeni tip corona virüsü (Covid-19) sonrası dönem ve Caner- Gökhan transferiyle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertlilere uzun yıllar hizmet eden Mosturoğlu, merak edilen Caner Erkin ve Gökhan Gönül gerçeğini de açıkladı. İşte detaylar...

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, 2010-11 şampiyonluğunun yıldönümü nedeniyle Lig Radyo'da katıldığı canlı yayında önemli açıklamalar yaptı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Sarı-lacivertlilere uzun yıllar hizmet eden Mostoroğlu, Fenerbaçe'deki Gökhan Gönül ve Caner Erkin gerçeğini de anlattı. İşte Morturoğlu'nun açıklamaları:

Birincisi, şöyle bir hadsizlik yapıp Caner ve Gökhan'ı alınsınlar alınmasınlar gibi bir şey deme durumum yok, bunu söyleyemem. Bütün kulüplerin futbolcuları taraftarlar için değerlidir ve bu değer sahadaki performansla kazanılır. Hiçbir yönetici de o süreçleri zayıflatacak gizli kalması gereken kamuoyunda tartışılmaması gereken konuları konuşmamalıdır. Bu da benim algım. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, bizim yönetimimiz zamanında Caner ve Gökhan'ın sözleşmeleri sona ermişti.

Her ikisiyle de sözleşme uzatmak için o günkü yönetimin iradesi vardı o günkü teknik ekibin raporları doğrultusunda. Caner'in durumu çok ayrıydı, eşiyle boşanma arifesindeydi, Türkiye'den uzaklaşmak, ailevi ve sorunu Türkiye'de yaşamamak istiyordu. Uzaklaşmak istiyordu.

"CANER'İN GİTMESİNİ MAKUL GÖRDÜK"

Bu çok saygı duyulması gereken bir sebep, bu ileri sürüldükten sonra sizin daha fazla adım atmanız mümkün değil, çünkü konu maddi değil, bağlılıkla ilgili bir sıkıntısı yok. Bu gerekçeyi söyledi.

Hatta en son konuşma, Caner'in Fenerbahçe'yle en son konuşma ben, Caner ve Batur Altıparmak arasında geçmiştir. Orada da Caner "Abi çok teşekkür ederim. Ben biliyorum bu ailenin bir parçası olduğumu. Ama ben gitmek zorundayım." dedi.

Sebebini de anlattı, ben de yönetime anlattım. Biz makul gördük, yapacak bir şey yoktu, Inter'e imza attı. Galatasaray maçındaki hareketinden sonra, olaylardan sonra oldu bu.

Benim anlatabileceğim bu tarafı. Sonra Inter'e gitti, hoca değişikliği oldu Inter'de, kadro dışı kalınca oynamak istiyordu, son anda Beşiktaş'a geldi.

Ondan sonrasının değerlendirmesini artık taraftarlar yapabilirler. Caner gittikten sonra ne yapmış ne etmiş, geri dönmeyi haklı kılacak durumu var mı yok mu artık taraftarlar karar verirler. Ama ben Fenerbahçe'nin o dönemde yaşadığı durumu anlattım. Yani sözleşme uzatmak istediğimiz bir futbolcuydu Caner."

"GÖKHAN F.BAHÇE İLE SÖZLEŞME İMZALAMAYA GÖNÜLLÜ DEĞİLDİ"

"Gökhan'la ilgili benim devreye girdiğim dönem Nisan ayı gibi oldu. Hatırlarsan bir doping mevzusu vardı, kaburgası kırıldığı sırada aldığı bir ilaçla ilgili doping kontrolünde pozitif çıkmıştı testi. Onunla ilgili disipline sevk süreci vardı, o andan itibaren transfer sürecine dahil olmuştum. Bütün spor camiası bunu bilsin, Gökhan'ın da bunun reddedeceğini zannetmiyorum.

O süreçlere şahit gazeteciler de var, onların da zaman içerisinde konuşacağını düşünüyorum. Fenerbahçe Kulübü'nün transfer sürecinde en çok mesai harcadığı, çaba sarf ettiği, fedakarlık yaptığı futbolcudur Gökhan. Fenerbahçe'nin Gökhan'a teklif ettiği mali koşullar Beşiktaş'ın sağladığı koşullardan bana göre daha iyidir.

Yaptığı sözleşmeden de daha iyidir son noktada. Hatta ben mesela şu an şaşırıyorum; Gökhan 4. yılını tamamladı Beşiktaş'ta. Gökhan'ın benim bildiğim 4+1 yıl olması lazım sözleşmesi çünkü bizim de verdiğimiz teklif 4+1 yıldı.

DİĞER
SON DAKİKA