Web Sürümüne Geç

  'Dünyanın En İyi Futbol Takımları' sıralaması açıklandı

  Beşiktaş ve Trabzonspor büyük düşüş yaşadı... Fenerbahçe ve Galatasaray ilk 100'de!

  Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" ocak ayı değerlendirmesinde Beşiktaş ve Trabzonspor büyük düşüş yaşadı.

  IFFHS'nin, dünyada futbolda ileri gitmiş ülkelerdeki spor yazarları ve otoritelerin oylarıyla belirlediği, kulüplerin ulusal ve uluslararası organizasyonlarda oynadığı maçlar baz alınarak yapılan değerlendirmede, 1 Şubat 2012 ile 31 Ocak 2013 tarihleri arasındaki son bir yıllık süreyi kapsayan rapor açıklandı.

   

  Bu sezon Avrupa kupalarında mücadele edemeyen ve son haftalarda ligde istikrarsız sonuçlar alan Beşiktaş, ocak ayında 100 sıra birden gerileyerek, 282. sıradan 382. sıraya kadar indi.

  Trabzonspor ise ocak ayı değerlendirmesinde en büyük düşüşü yaşayan Türk takımı oldu. Bordo-mavililer, tam 120 sıra birden düşerek, 223. sıradan 343. sıraya geriledi.

  IFFHS'nin değerlendirmesinde Fenerbahçe ile Galatasaray, ilk 100 içinde yer alan Türk takımları oldu.

  IFFHS'nin aylık olarak yayımladığı ''Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' raporunun ocak ayı değerlendirmesinde ilk 10 sırada yer alan takımlar ile Türk ekiplerinin sıralaması şöyle:

  1. Barcelona İspanya 307

  2 Atletico Madrid İspanya 298 

  3. Chelsea İngiltere 281 

  BİZE ULAŞIN