Web Sürümüne Geç

Erman Toroğlu: "Beşiktaş, Fenerbahçe'yi hırpalamış"

A Spor Yorumcusu Erman Toroğlu, Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe'nin Akhisar Belediyespor'a 3-2 mağlup olduğu karşılaşmanın devre arasında flaş yorumlarda bulundu. İşte Toroğlu'nun Fenerbahçe - Akhisarspor maçı sözleri...

"8-10 maç geri git. Fenerbahçe öyle entresean puanlar aldı ki bu maçı verir dediğin maçları 44'te çevirdi 80'de çevirdi... Yani Fener oynadığı oyuna göre daha iyi neticeler aldı. Bayağı bir düşeş attı ama futbolda her zaman olmuyor."


"Beşiktaş maçı Fenerbahçe'yi baya hırpalamış. Çok hırpalanmış. Ayakta duracak halleri yoktu. Psikolojik ve fiziksel olarak baya hırpalamış."

"Bu akşam Fenerbahçe pozisyonlara yine girdi ancak Akhisar çok dengeli bir rakip. Otomatik makine gibi geliyorlar. Arkayı kapatıyorlar çat çat çat gelip çabuk dönüyorlar. Fenerbahçe'ye karşı böyle oynanır. Daha doğrusu İstanbul'da büyüklere karşı böyle oynanır."

"Fenerbahçe'nin kadrosuna, imkanlarına rağmen 44 puan iyi bir puan. Beşiktaş da 44 Fenerbahçe de 44. Fenerbahe için başarılı diyorum elindeki kadroya göre. Her maçı da çeviremezsin. Her maçı alma şansın kolay değil ligde."

Akhisar maçları büyükler için kolay değil. Bu sene Sivas, Kayseri, Akhisar sıkı takımlar. Bugün Malatya Konya'yı Konya'da yendi. Göztepe dengeli takım. Dengeli takımlar arttı bu sene ligde. Badem takımlar daha az. Gençlerbirliği ne yapacağına kara veremedi. İyi mi olacak sallanacak mı belli değil.

"Fenerbahçe bu maçı kaybederse haftaya deplasmanda Yeni Malatyaspor'la oynuyor. Gıcık maç Fener için. Ondan sonra G.Saray'la. Önümüzdeki hafta Galatasaray Konya'yı yenerse, Fenerbahçe de bu iki maçtan alacağı puanlar 'tırak orada bırak' olabilir. Bu 3 maç köprüden önce son çıkış Fenerbahçe için."

"Akhisar büyük hata yapmazsa hakem de büyük kıyak yapmazsa Fener'in işi çok zor. 2-0'da 60'tan sonra bütün riskleri almaya oynayacak Kocaman. Bu sefer Akhisar'a çalışmaya başlayacak artı. Konrta atakta çok daha fırsatlar bulacak Akhisar. Yani o 45-60 arası ne yaparsa o zaman yapacak Fener. Kameni 3-0'ı engelledi."

"60-65'e kadar 2-0 giderse fark bile olur. Ondan sonra Fener artık ailecek gidecek. Öteki de çok iyi kontra atağa gidiyor. Kafa kafaya kalıp adam atılabilir Fenerbahçe defansında bariz gol şansından. Ama Fenerbahçe 2-1'i yakalarsa her şey olur Fener'in de lehine olur."

"Seçim olayı seyirciye tesir etmiş Fenerbahçe'de. Çok net. Ali Koç - Aziz Yıldırım seçim çekişmesi bu olaya tesir etmiş. Ne çıkar ucundan civciv mi çıkar kuş mu çıkar belli olmaz. Bir genel kurul üyeleri var bir de Türkiye'deki Fenerbahçeliler var. Genel kurul Türkiye'deki Fenerbahçe değil."

BİZE ULAŞIN