Ersun Yanal'dan Fatih Terim-Ümit Öztürk yorumu!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Zenit maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında konuşan Neustadter ve Ersun Yanal'ın açıklamaları şu şekilde;

Roman Neustadter:

Fenerbahçe'deki geleceğimi bilmiyorum.

Önemli olan yarınki mücadele. Zenit iyi bir takım, fizik olarak çok güçlü ve yetenekli oyunculara sahip. Yüksek kaliteli bir takımla oynayacağız. Onların neler yapabileceğini biliyoruz.

Baskı altındayken sürekli uzun top atıyorlar. Uzun boylu santrforları Dzyuba var. Oradan dönen topları toplamamız gerekiyor.

Ersun Yanal:

Yarın iyi bir takımla oynayacağız. Avrupa kupalarında hep üst kulvarlarda olan bir takım. Güçlü yönleri var. Analizlerimizi yaptık. Yeni transferleri ve oynamayacak futbolcuları var. Biz de Fenerbahçeyiz.

Cefakâr taraftarlarımız bizi asla yalnız bırakmadılar.

Bu iki aşamalı bir oyun. Her ikisini de doğru oynayan takım kazanacak. Şansları eşit görüyorum. Her ne kadar Fenerbahçe'nin ligde bulunduğu konum gücünü yansıtmıyor.

Oyuncularım bu zorluklarla başa çıkabilecek karaktere sahip.

Slimani belki de yarın akşam, gecenin futbolcusu olur. Onu da anlamak istiyorum ve anlıyorum da. O da çok çaba harcıyor.

Alper'in kötü bir sakatlığı oldu. İyileşmesi zordu. Şimdi iyi ve bizimle beraber. Oynamaya hazır. Biz en iyi kadromuzla sahaya çıkıp en iyisini yapacağız. Futbolcularımız da iyi kariyerlere sahip. Mazerete sığınmadan oynayacaklar.

Yarınki maçtaki oyuncularımızın kalitesi, taraftarlarımızla birleşince farklı bir boyuta çıkacak.

Fenerbahçe yarışmalı ve yarışacak bir takım olmalı. Burada önemli olan prestijli bir duruşunuzun olması. Bir kere şampiyon olup bir daha oralara gelememek mi, yoksa istikrarlı bir şekilde oralarda olmak mı?

BİZE ULAŞIN