Ersun Yanal'dan flaş Emre ve Merih sözleri!

Gelecek sezonun transferleriyle ilgili konuşan Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Emre Belözoğlu ve Merih Demiral ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Yanal'ın konuşmalarından öne çıkan satır başları...

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, gelecek sezonun transfer çalışmaları ile ilgili konuştu. Öte yandan deneyimli teknik adam, Emre Belözoğlu ile Merih Demiral hakkında da gündem yaratacak sözler sarf etti.

İşte Ersun Yanal'ın konuşmalarından satır başları...

Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için transferde sıkı çalıştıklarını belirten Yanal, şu ifadeleri kullandı:

"Transferle alakalı çalışma yapılıyor. Scout ekibimiz var ve buna ilaveten tüm antrenör arkadaşlar her hafta ciddi bir şekilde maç izliyorlar.

Dünya futbolu çok küçüldü, rakamlar anormal uçuk. Genç oyuncu dolaşımı dünyada belli kulüplerin kontrolünde ve scout yapmanın da ötesine geçmek gerekiyor. Çok ciddi detaylı bir ekip kurmak gerekiyor.

Bence daha da önemlisi altyapılardan, genç oyunculardan kurulu düzene çok hızlı bir şekilde, sistematik bir şekilde girmek gerekiyor. Önceden bir oyuncuyu gol kralıyken 10 milyona transfer ederken, şimdi 50 milyona yaklaşamazsın.

Transferde bütün bunları düşünerek asgari oynama kriterleri net, birkaç mevkinin oyuncusu olan... Çok sağlıklı bir süreç yöneterek nokta atışı yapmamız gerekiyor."

GENÇ OYUNCULARI YAVAŞ YAVAŞ MONTE EDECEĞİZ

Ersun Yanal, genç oyuncuların A takımda forma şansı bulamamasıyla ilgili sorulara da cevap verdi.

Manisaspor'u çalıştırırken çok fazla genç ismi sahaya sürdüğünü hatırlatan Yanal, sözlerine şöyle devam etti:

"Manisaspor'un başındayken Kayserispor'a karşı 2-0 önde olduğumuz maçı 7-2 kaybettik. Biz ertesi hafta o genç çocukları yine oynattık.

Oyuncuyu kazanmak için tekrar oynatmamız lazım. Ama böyle oynatmakla da kazanılmaz. Gerçek yarışmanın gerçek ortamın içine, genç yetenekli oyuncuları yavaş yavaş monte etmek lazım.

Hazır olmuş, iyi oynayan bir gence şans verilir. O da alıp götürür. Hadi bir anda 'biz bunları gençleştirelim' olmaz. Onlara zamanla şans vermek lazım."

BİZE ULAŞIN