Ersun Yanal'dan iki farklı 11!

Sezonun ikinci yarısına Antalya'da hazırlanan Fenerbahçe'de, teknik direktör Ersun Yanal sarı-lacivertlilerden iki farklı 11 çıkardı. Yanal futbolcuların performanslarına göre ideal 11'inde değişime gidecek. İşte tecrübeli teknik adamın aklındaki iki farklı kadro...

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında tarihinin en kötü başlangıcını yapan Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlıklarına Antalya'nın Belek beldesinde devam ediyor.

Genel olarak basına kapalı olarak gerçekleştirilen çalışmalarda teknik direktör Ersun Yanal, oyuncularıyla tek tek ilgileniyor.

ÖNCELİK TAKIM OLMA DUYGUSU

Ersun Yanal'ın ikinci yarı öncesinde önem verdiği konulardan birisi takım olmak...

Tecrübeli antrenör gelmeden öncede sarı-lacivertli futbolcular arasında sorun olmasa da, Ersun hocanın gelmesiyle birlikte takımdaki hava bir anda değişti.

Sarı-Lacivertli futbolcular antrenmanlardaki keyifli görüntüleriyle dikkat çekerken, ikinci yarı öncesinde takıma büyük moral geldi.

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Ersun Yanal, antrenmanların yapılmasında bilimsel yollara da başvurdu.

Her oyuncuda takip sistemi bulunurken, sahanın 4 bir yanında konulan cihazlarla, her futbolcunun verileri kayıt altına alınıyor.

Bunun yanı sıra Drone ile yapılan çekimlerle de veri çalışmalarına destekte bulunuluyor.

SLIMANI VE BENZIA'YA ÖZEL İLGİ

Devre arası kampında Ersun Yanal'ın Slimani ve Benzia ile yakından ilgilendiği öğrenildi.

Özellikle sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla eleştiri oklarının hedefi haline gelen Slimani'ye destek olan Yanal, salonda yapılan antrenmanlarda da tecrübeli futbolcuyla birebir ilgileniyor.

Ersun Yanal'ın yakından ilgilendiği diğer isim ise Benzia... Yanal, sezonun ikinci yarısında Cezayirli futbolcudan büyük katkı bekliyor.

VOLKAN MOTİVE EDİYOR

Yönetimden özür diledikten sonra affedilerek takımın Antalya kampına dahil edilen Volkan Demirel, idman çalışmalarının yanı sıra takım arkadaşlarını da ligin ikinci yarısı için motive ediyor.

BİZE ULAŞIN