Ersun Yanal'dan taraftara mesaj var!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, dün birçok konu hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Özellikle Süper Lig'in ikinci yarısıyla ilgili umut dolu sözler sarfeden Tecrübeli hoca, "Şu anda zamanımız, oyuncuların düşündüklerini anlamak, bizim anlatmak istediklerimizi aktarmakla geçiyor. İletişim halindeyiz sürekli. Açıkçası birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Şu anki tablo Fenerbahçe'nin gücünü göstermiyor. Çok farklı nedenlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir tablo bu" diye konuştu.

GEÇMİŞİ KONUŞMAK KOLAY

Geçmişle ilgili eleştiri yapmaktan kaçınan Ersun Yanal'ın öne çıkan diğer sözleri şunlar: Bazen her şey en iyisiyle bir araya gelebilir ama başarı gelmez. Bu oradaki insanların başarısız olduğu anlamına da gelmez. Böyle değerlendirilirse yanlış olacaktır.

Ancak ben bu durumdan çok rahat çıkacağımızı düşünüyorum. Geçmişi düşünürken, kötü sonuçların sebeplerini kolayca açıklayabiliyoruz ama bunu o an yapamıyorsunuz. Geleceği yorumlamak çok daha zor. O dönem çok çabuk dağıldık.

12. ADAM DA BİZE İNANSIN

Mücadele ve kazanmak Fenerbahçe'nin karakteridir. Sahada mutlu olan bir takım izleyeceğiz. Büyük Fenerbahçe taraftarı şunu bilsin ki, biz onların ne istediğini çok iyi biliyoruz ve ikinci yarda tüm istedikleri olacak. En büyük hedefim taraftarın gösterdiği sevginin karşılığını vermek. Korkmayan bir futbol takımı oluşturacağız. Çünkü korkarsanız sadece seyredersiniz. 'İnan Fenerbahçe' dedik. İnanıp yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Taraftarımız bize inansın.

SKORA İHTİYACIMIZ VAR

Öncelikle sahada takım olmaları gerektiğini vurgulayan Yanal, "Skorların seni desteklemesi lazım. Ancak bu da yetmez. Stada gelenler var, camiası, medyası, çalışanları var. Aynı duygu ve hissiyata sahip olduğunda takım olunuyor. Bu sinerji için her şey mevcut mu? Evet. Bizim şu an skora ihtiyacımız var. Skorlar gelince coşku ve ateş de ortaya çıkacaktır" açıklamasını yaptı.

FENERBAHÇE'NİN HEDEFLERİ ŞAMPİYONLUKTAN BÜYÜKTÜR

Sarı lacivertlilerin hocası Ersun Yanal, transferle ilgili de şu ifadeleri kullandı: Birçok haber çıkıyor ve birçok isim var. Bu isimleri söylemeyecek en baştaki kişi benim. Fenerbahçe'nin hedefleri şampiyonluktan da büyüktür. Her şeyiyle farklı bir camia.

Buraya gelecek oyuncuları çok dikkatli incelemek durumundayız. Transfer edilmesi gündemde olan isimler üzerinde çok fazla çalışılıyor ve tartışılıyor. Transferin bitimine 20 gün var. Daha başındayız bu sürecin. FFP'yi doğru yerde tutacak çalışmalar da yapılıyor. Elimizdeki oyuncuları da en iyi şekilde değerlendireceğiz ve bu takım ikinci yarıda çok daha farklı olacak.

BU TAKIM KALİTSİZ VE GÜÇSÜZ DEĞİL

Sarı lacivertlilerin tecrübeli hocası, sonucu etkileyen her faktörü değerlendirdiklerinin üstünü çizdi. "Her detaya bakmalısınız" diyen Ersun Yanal, "Bir taraftan da bugünün sorunlarını çözmelisiniz. Dayanıklılığı ve gücü 3-4 günde geliştiremezsiniz.

Her ne olursa olsun Fenerbahçe oyuncusu kendinde kuvveti hissediyorsa çok daha iyi bir geri dönüş sağlanabilir. Takımın kalitesiz ve güçsüz olduğuna katılmıyorum. Asla da geçmiş dönemdeki arkadaşlarla ilgili, 'Bunu yapmışlar, bunu yapmamışlar' demek istemiyorum. Çok kaliteli kişilerdi ve tartışılmayacak isimlerdi" sözlerini sarfetti.

ŞAMPİYON OLSAYDIK BUNLAR KONUŞULMAZDI

Ersun Yanal, geçmiş sezonlarla ilgili şu yorumu yaptı: "Fenerbahçe bu durumu çok da sert geçmedi. Geçen sezon ikinci oldu, belki şampiyon da olabilirdik. O zaman bu dönemler konuşulmayacaktı. Üst üste elde edilen başarılarla gelen ekonomik karlar başka başarıların kazanılmasını da sağlıyor tabii ki. Ancak tersi de olabiliyor."

'İNAN FENERBAHÇE'

Teknik direktör Ersun Yanal, röportaj sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapıp camiaya seslendi. Tecrübeli çalıştırıcı, sarı-lacivertlilerde daha önceki döneminde çekilen bir fotoğrafı yayınlarak "İnan Fenerbahçe" notunu düştü. Yanal'ın gönderisi on binlerce beğeni aldı. Yanal ayrıca yardımcılarıyla yaptığı toplantının fotoğrafını da paylaştı.

DİĞER
BİZE ULAŞIN