Fenerbahçe - Bursaspor (Spor Toto Süper Lig 27. hafta mücadelesi)

Şampiyonluk gitti!
Kocaman ve Alex hafta için "İlk kırılmayı yaşayan yarışı kaybeder" dedi.
İlk puanı Fenerbahçe kaybetti. Sarı-lacivertli futbolcuların morali de adeta yerle bir oldu
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, geçtiğimiz hafta içi Lig TV'ye yaptığı açıklamada "Şampiyonluk yarışı kıyasıya bir rekabetle sürüyor. Bence bu yarışta ilk kırılmayı yaşayan takım, psikolojik baskının altında ezilecek ve yarışı kaybedecek" açıklamasını yapmıştı.
Kaptan Alex de NTV Spor'daki Yüzde 100 Futbol programında buna benzer ifadeler kullanmıştı.
Kimi çevreler "Aykut Kocaman, Trabzonspor'un Konyaspor maçı öncesinde böyle açıklama yaparak rakibi baskı altına almaya çalışıyor" yorumunda bulunmuştu.
Ancak Aykut Kocaman bir anlamda kendi silahıyla vuruldu.
Fenerbahçe Bursaspor önünde beraberlik alarak ilk kırılmayı yaşadı. Karşılaşma sonrasındaki görüntüler takımda büyük moral bozukluğunun olduğunu gösteriyordu.

Peki Fenerbahçe-Bursaspor maçıyla ilgili otoriteler ne dedi?

Rıdvan Dilmen: Gerilimi kaldıran şampiyon olacak

Süper Lig'in boyu kısaldıkça gerilim artıyor. Gergin haftalar başladı. Bir gün önce Trabzonspor'un ne kadar zorlandığını görmüştük. Fenerbahçe de dün alışılagelmiş görüntüsünün dışında fazla pozisyon üretemedi.

90 dakika boyunca çok sayıda gol pozisyonu izleyemedik. Gol de yok. Ama iki teknik adam da aslında gol için, kazanmak için takım çıkardılar. Yaptıkları oyuncu değişiklikleri de pozisyon ve gol bulmak içindi. Ama iki takıma da yetmeyen beraberlik bir türlü bozulmadı.

Fenerbahçe'de Selçuk ve Emre'nin ikisi birden olmayınca, Aykut Kocaman Galatasaray maçının ikinci yarısı gibi takımla çıktı. Defans dörtlüsünün önündeki tek ön orta saha oyuncusu Cristian, onun önünde bir üçlü orta saha Mehmet Topuz, Alex ve Özer, en önde de Semih-Niang ikilisi vardı. 4-1-3-2 ile başlayan Aykut Kocaman'ın takımı ilk yarıda son dakikadaki Semih'in penaltı pozisyonu dışında pozisyon bulamadı. Bursaspor'un ise Miller ve Ozan İpek ile iki net goım pozisyonu vardı.

BİZE ULAŞIN