Fenerbahçe görüşmelere başladı! İmzalar ve ayrılıklar peş peşe...

Bu sezon Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, bir yandan da gelecek sezonun planlamasını yapıyor... Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gelecek yıldan itibaren yürürlüğe koyulması beklenen yeni yabancı kuralına da hazırlık yapan sarı lacivertlilerde, kademeli olarak düşecek olan yabancı kontenjanına göre kadrosunu kuracak. İşte ayrılık kararlarının da alındığı Fenerbahçe'deki son dakika gelişmeleri...

Sözleşmesi bitecek olan futbolcular ile şimdiden görüşmelere başlayan Fenerbahçe'de yeni imzalar gelmeye başlarken ayrılıklar da yaşanacak.

Yönetimin, kısa bir süre içerisinde bu bilgileri kamuoyu ile resmen paylaşması bekleniyor...

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İLK İMZA DIRAR'LA GELMİŞTİ!

Nabil Dirar'ın var olan sözleşmesini 2 yıl daha uzatan ve Faslı futbolcunun ücretinde indirime gitmesini sağlayan Fenerbahçe, Ersun Yanal'ın olumlu raporu doğrultusunda bir diğer yabancı futbolcusu ile de masaya oturdu.

YANAL ISLA'DAN MEMNUN

Ersun Yanal'ın gösterdiği performanstan oldukça memnun olduğu Mauricio Isla ile sözleşme uzatma görüşmelerine başlayan Fenerbahçe Yönetimi, Şilili futbolcunun sezon sonunda sona erecek sözleşmesini 1+1 yıl daha uzatma kararı aldığı ifade edildi.

Isla, sözleşme süresi ve teklif edilen ücreti kabul ederse en az bir yıl daha sarı-lacivertli formayı sırtında taşıyacak.

OZAN TUFAN'LA EN AZ 3 YIL DAHA

Kiralık oynadığı Alanyaspor'da gösterdiği performansla yeniden Fenerbahçe'ye dönen ve A Milli Takım'a kadar yükselme başarısı gösteren Ozan Tufan'ın sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başlayan Fenerbahçe Yönetimi, milli futbolcu ile 3 yıl daha yola devam etmek istiyor.

Fenerbahçe'nin bu konuda gündemindeki diğer bir isim de Tolga Ciğerci.

TOLGA CİĞERCİ İLE DE SÖZLEŞME...

Yanal'ın bankosu konumuna gelen Tolga Ciğerci'nin de sezon sonunda bitecek sözleşmesinin uzaltılması kararı bekleniyor.

HASAN ALİ İLE 2+1 YILLIK SÖZLEŞME

Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan 29 yaşındaki Hasan Ali Kaldırım ile de masaya oturan Fenerbahçe, milli futbolcu ile 2+1 yıllık sözleşme süresi üzerinden görüşmelere başlanması bekleniyor.

2 FUTBOLCUYLA YOLLAR AYRILACAK

Transfer sezonunda Marsilya'dan bedelsiz bir şekilde kadroya katılan ancak beklenitlerin uzağında kalan Adil Rami ile yolların ayrılması bekleniyor.

Yine Yanal'ın tercih etmediği ve 28 kişilik Süper Lig kadrosuna dahil etmediği Mehmet Ekici de takımdan ayrılması beklenen diğer isim.

Sarı lacivertli ekip, bu iki futbolcuya sözleşme yenileme görüşmelerine başlamayacak.

BİZE ULAŞIN