Fenerbahçe taraftarı Çağlayan'ı inletti

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin davada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek veren taraftarlar, mahkemenin tahliye taleplerine ilişkin kararını açıklamasının ardından çıkan olaylar nedeniyle çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle dağıtıldı.
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde dün sabah saatlerinden itibaren toplanmaya başlayan, akşam saatlerinde ise yaklaşık 5 bin kişiye ulaşan taraftar, adliye önündeki meydanı adeta tribüne çevirdi.
Başkan Aziz Yıldırım, kulüp yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile amatör şubeler koordinatörü Cemil Turan'ın tahliye edilmesi umudunu taşıyan taraftarlar, mahkemenin tahliye taleplerine ilişkin kararının ardından, kulüp başkanı Yıldırım'a tahliye çıkmayınca karara büyük tepki gösterdi.
Adalet sarayı önünde önlem alan çevik kuvvet ekipleri, taraftarlara önce tazyikli suyla, sonra da biber gazıyla müdahale etti.
Taraftarların tribüne çevirdiği meydan bir anda savaş alanına dönerken, taraftarlar yapılan müdahale üzerine kaçıştı. Müdahale nedeniyle bazı taraftarların yerde kaldığı görüldü.
BİZE ULAŞIN