Fenerbahçe ve Galatasaray'ın transfer hedefindeki Lung konuştu! "Türkiye..."

Son dakika transfer haberi... Galatasaray ve Fenerbahçe'nin hedefinde olduğu bilinen Kayserisporlu Lung, Rumen basınına geleceğine ilişkin konuştu. Transferine dair de önemli ifadeler sarfeden tecrübeli eldiven, İstanbul'un iki dev kulübünün kendisine olan ilgisinden de bahsederken, aklındaki tercihi de duyurdu. İşte o sözler... (Fotomac.com.tr | DIŞ HABERLER)

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gelecek sezon için kalesinde düşündüğü Kayserisporlu Lung, ülkesinin basınına önemli bir röportaj verdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Geleceğine ilişkin konuşan Rumen eldiven, transferine dair aldığı son kararı duyurdu.

Telekomsport'un okuyucularına aktardığı haberde İstanbul'un iki devinin de oyuncuya ilgisinin olduğu kaydedilirken, Lung'un bu sürece ilişkin duygu ve düşüncelerine de yer verildi. İşte o haber;

"Kayserispor ve Romanya Milli Takımı'nın kalecisi Silviu Lung, Türkiye Süper Ligi'ne ilişkin konuştu.

Rumen yıldız, Türkiye'de kalmak istediğini çünkü Türkiye'ye çok alıştığını ve Türk dilini öğrendiğini, ülke değiştirmenin kendisi açısından oldukça zor olacağını söyledi.

Lung, Süper Lig'in ona en uygun lig olduğunu düşünüyor. Bu yüzden, Kayserispor'dan sözleşme uzatma teklifi bekliyor.

Lung, yaptığı açıklamada, "Kesinlikle Türkiye'de kariyerime devam etmek istiyorum. Kayseri ile sözleşmem sona erdi ama şimdi uzatma teklifini bekliyorum, değerlendireceğim.

Başka kulüplerle de temaslarımız oldu ve ben, gelen en iyi teklifi değerlendirip, en iyi takımı seçeceğim. Bakalım, Kayseri beni ne kadar istiyor?

Onlardan uzatma teklifi bekliyorum. Takdir edildiğiniz ve sevildiğinizi bildiğiniz bir kulüpten ayrılmanız çok zor oluyor." dedi.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE...

Galatasaray ve Fenerbahçe de Silviu Lung'a ilgi gösteriyor. Lung, her iki kulübe de şu anda eşit mesafede ve her ikisine de saygı duyuyor. Bu konuda herhangi bir favorisi yok.

Öte yandan Rumen kaleci, corona virüsü (koronavirüs) pendemisi nedeniyle zor günler geçirdiğini de itiraf etti.

"2 Ocak'ta Türkiye'de kampa gittim ve iki gün önce, 23 saatlik bir yolculuktan dönmüştüm. Açıkçası devam etmeyi düşünmüyordum. Uçuşlar kapatıldı. Sonrasında sağlıklı olduğum için sevindim ve bunu tadını çıkarttım.

DİĞER
SON DAKİKA