Fenerbahçe'de Damien Comolli'ye talip çıktı!

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 16 puan ile 17.sırada tamamlayan Fenerbahçe, devre arasında yeni bir yapılanmaya gitmeyi hedeflerken sportif direktör Damien Comolli'ye sürpriz bir talip çıktı. Fransa'dan gelen bu teklif sonrası Comolli ile yolların ayrılması ihtimali her geçen dakika güçleniyor.

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 16 puan ile 17.sırada tamamlayan Fenerbahçe'de tüm gözler Ersun Yanal'ın gelişi ile birlikte devre arası transfer dönemine çevrilmişti.

Fenerbahçe'yi tarihinin en kötü lig sıralamasından kurtarmak amacıyla teknik direktör Ersun Yanal ve sportif direktör Damien Comolli, transfer çalışmalarına hız verdi.

Bu doğrultuda Sadık Çiftpınar transferini tamamlayan Fenerbahçe'de; kadro dışı bırakılan Aatıf Chahechouhe, Nabıl Dirar ve Volkan Demirel gibi isimler de affedilmişti.

Spor Toto Süper Lig'in ikinci devresine iddialı bir kadro ile girmek isteyen Fenerbahçe'de Tolgay Arslan, Serdar Aziz, Yasin Öztekin gibi yerli isimlerin transferleri için çalışmalar tüm hızıyla sürüyorken sportif direktör Damien Comolli'ye beklenmedik bir talip çıktı.

Fenerbahçe'de bu sezon yaşanan başarısızlığın baş mimarı olarak gösterilen Damien Comolli'ye Fransa Ligue 1 ekiplerinden OGC Nice talip oldu.

Football365'in haberine göre; OGC Nice, sportif direktörü Julien Fournier'in yerine Fenerbahçe'nin en çok tartışılan ismi konumundaki Damien Comolli'yi getirmeyi planlıyor.

18 maçta topladığı 26 puan ile Fransa Ligue 1'in 10.sırasında bulunan OGC Nice, sezon başında sportif direktörü Julien Fournier yönetiminde yeni bir yapılanmaya gitmiş ve takımın başına efsane futbolcu Patrick Viera'yı menajer olarak getirmişti.

OGC Nice'ta her şey planlama doğrultusunda giderken Çinli yatırımcılar tarafından satın alınan Premier Lig kulübü Southampton, sportif direktör Julien Fournier'i takımın başına geçmesi için ikna etti.

Yeni yatırımcıları ile dev bir yatırım yapmayı planlayan Southampton, daha önce Olimpik Marsilya Genel Sekreterliği görevini yürüten ve Strasbourg'un en genç başkanı unvanını taşıyan Julien Fournier'i takımın tek yetkilisi haline getirdi.

Julien Fournier'in takımdan ayrılması ile birlikte OGC Nice'in rotayı Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli'ye çevirdiği iddia edildi.

Daha önce Fransa Ligue 1 ekiplerinden St. Etienne'nin sportif direktörlük görevini yürüten Damien Comolli, OGC Nice, Lille, St. Etienne gibi ekiplere olan yakınlığı ile biliniyor.

Damien Comolli'nin gelen bu teklifi değerlendirmek istemesi halinde Fenerbahçe yönetiminin herhangi bir engel çıkartmadan Fransız futbol insanı ile yolları ayıracağı tahmin ediliyor.

BİZE ULAŞIN