Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu transferinin perde arkası ortaya çıktı

Fenerbahçe 38 yaşındaki Emre Belözoğlu ile anlaşma sağladı. Önceki gün Emre ile bir araya gelen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tecrübeli futbolcuyla bir görüşme gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda geleceğe dair planlar ele alındı. İşte o detaylar...

Emre Belözoğlu, 2015'te Fenerbahçe'den buruk bir şekilde ayrılmıştı.

Yıllarca kaptanlık yaptığı kulüpten gönderildiğini, göreve yeni gelen menajer Terraneo'dan öğrenen tecrübeli oyuncu, daha sonra Başakşehir'e imza atmıştı.

Ancak tecrübeli ismin futbolu Fenerbahçe'de bırakma hayali vardı.

FENERBAHÇE'DEN DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK TRANSFER! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Emre Belözoğlu'nun bu hayali gerçek oldu. Milli futbolcu Fenerbahçe ile anlaşma sağladı. İşte transferin perde arkası...

Sabah'tan Volkan Demir'in haberine göre; Başkan Ali Koç, önceki akşam Arnavutköy'deki bir balıkçıda buluştuğu 38 yaşındaki oyuncuya, yeni oluşturulacak kadroya Fenerbahçe ruhunu aşılama noktasında önemli görevleri olduğunu belirterek 1 yıllık sözleşme önerdi.

Yıldız futbolcu ise sportif yöneticilik de içeren teklifi hiç düşünmeden kabul etti.

İŞTE FENERBAHÇE'NİN TOTTİ'Sİ! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, eski futbolcuları Emre Belözoğlu ile önceki gün akşam saatlerinde Arnavutköy Sur Balık Restoranı'nda buluştu.

İkili, saat 18.30'da restorana giriş yaptı. Başkan ve Emre, mekanda baş başa bir toplantı gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmede Koç, geleceğe dair planlarla ilgili Emre ile görüş alışverişinde bulundu ve kendisine futbolcu olarak 1 yıllık sözleşme teklif etti.

"KAPTAN OLMANI İSTİYORUZ"

Başkan Ali Koç'un hem futbola Fenerbahçe'de veda etmesi hem de sonraki kariyerini sarı-lacivertli kulüpte planlaması adına Emre'ye böyle bir teklif sunduğu belirtildi.

FENERBAHÇE'DEN 2 TRANSFER! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Koç'un gelecek sezona dair Emre'ye, "Bu sezon takım olgusunu oluşturamadığımız için başlangıçta sorunlar yaşadık. Bu nedenle hem kariyerine hem Fenerbahçeliliğine saygı duyulacak bir kaptana ihtiyacımız var. 1 yıllık süreçte takım yapısının oluşturulması ve Fenerbahçe ruhunu takımın anlaması için bize katkı sağlayacağına inanıyorum" dediği öğrenildi.

İMZA MİLLİ MAÇLAR SONRASI

Emre Belözoğlu da Başkan'ın bu teklifine, "Fenerbahçe için bir görev varsa, bize sorgusuz sualsiz kabul etmek düşer" yanıtını verince taraflar el sıkıştı.

BİZE ULAŞIN