Fenerbahçe'de Valbuena: Her olasılığa açığım

Valbuena, geleceğiyle ilgili henüz net karar vermediğini söyledi: "Fenerbahçe ile uzatabilir ya da başka bir kulübe transfer olabilirim. Herkesi dinlemeye hazırım."

Fenerbahçe Kulübü, Mathieu Valbuena'nın sözleşmesinde yer alan '25 maç oynarsa sözleşmesi otomatik uzar' maddesini geçtiğimiz haftalarda kaldırmak istemişti.

Sezon sonunda kadro planlaması yapacağını belirten yönetim, Valbuena'ın sözleşmesindeki maddeyi uygulamamayı talep etmişti ve bu talep, Fransız futbolcu tarafından olumlu karşılanmıştı.

Karşılıklı anlaşma sonucunda Fenerbahçe'nin bordo mavili takım ile oynadığı maçla birlikte 25'inci mücadelesine çıkan Fransız futbolcunun sözleşmesi uzamamıştı.

Tüm bu gelişmelerin sonucunda Fransız yıldızın önümüzdeki sezon Fenerbahçe kadrosunda yer alıp almayacağı belirsizliğini koruyor.

Valbuena ise bu belirsizlik devam ederken ülkesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Valbuena'nın geleceğine yönelik açıklamaları

"FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞME YAPACAĞIZ"
Mathieu Valbuena, ülkesi Fransa'da yayınlanan Telefoot programına konuştu.

Tecrübeli oyuncu, Fenerbahçe ile sözleşme yenileyip yenilemeyeceğiyle ilgili net bir karar vermediğini belirterek, "Bir görüşme daha yapacağız. Sözleşme uzatabilir ya da başka bir kulübe transfer olabilirim.

Yeni bir maceraya başlamak için de herkesi dinlemeye hazırım. Neler olacağını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

MARSİLYA'YA KAYITSIZ KALMAM
34 yaşındaki yıldız, Marsilya'ya geri dönme ihtimaline yönelik bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"Marsilya, benim için çok özel bir kulüp. Kariyerimin en güzel günleri orada geçti. Bir teklif gelirse buna kayıtsız kalamam.

Zaten nostaljik bir tarafım da var. Bazen 'Şu an orada 12'inci veya 13'üncü sezonumu geçiriyor olabilirdim.' diye düşünüyorum."

MİLLİ TAKIM İÇİMDE YARA
Valbuena, Fransa Milli Takımı'nın kalbinde her daim bir yara olarak kalacağını belirtirken "Milli takım benim için bitmemiş bir hikaye. Ülkemle hiçbir şey kazanamamış olmak içimde bir ukde olarak kaldı.

Yine de milli takımın değişimine büyük katkı verdim. Başarılı bir kariyerim vardı" şeklinde konuştu.

SEMİH ÖZSOY'DAN SERT AÇIKLAMA! HABERE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN