Fenerbahçe'den transfer açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi'ne yazdığı yazıda UEFA ile yapılan görüşmeden olası cezalara değinirken, transfer konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. İşte Koç'un o yazısı...

"Sevgili Fenerbahçeliler;

Mayıs ayının son günlerinde camiamız açısından son derece üzücü bir vefat yaşadık. Fenerbahçemize 1989-1993 yılları arasında başkanlık yapmış değerli büyüğümüz Metin Aşık ani bir şekilde aramızdan ayrıldı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Kulübümüze her alanda maddi ve manevi çok fazla hizmetleri olmuştu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak futbolda son derece başarısız bir sezonu geride bıraktık. Takımımız sezonun son haftalarında aldığı galibiyetler ile ligi 6. sırada tamamladı.

Fenerbahçe için yarıştığı her kulvarda mutlak hedef her zaman şampiyonluktur. Bu sezon ne yazık ki zirve yarışından uzak kaldık ancak gelecek sezon şampiyonluğun en iddialı ekibi olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu doğrultuda çalışmalarımız sezon devam ederken başladı. Hedefimiz bu süreçleri en hızlı ve doğru şekilde sonlandırmak. Yakın zamanda gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bu sezon, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız üst üste 5. kez Final-Four'da mücadele etti.

Öncelikle Koç Obradovic başta olmak üzere basketbol şubemize, sporcularımıza ve tüm ekibimize, bizlere yaşattıkları gurur için teşekkürlerimi sunuyorum.

EuroLeague rekorları kırarak Final-Four'a ulaştığımız bu sezon sonunda beklentimiz, kupayı bir kez daha ülkemize getirmekti.

Ancak yaşanan, beklenmedik, talihsiz ve önemli sakatlıkların takım oyunumuzu etkilemesi sebebiyle istediğimizi alamadık.

Fenerbahçe Beko'nun, geçtiğimiz 5 yıllık süreçte olduğu gibi gelecek yıl da Final-Four'a kalacağına ve son saniyeye dek kupa mücadelesini sürdüreceğine inanıyorum.

Bununla beraber sezon içinde Türkiye Kupası'nı müzemize getiren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi devam ediyor. Takımımıza başarılar diliyorum.

Bir başka gurur kaynağımız ise Kadın Basketbol Takımımız oldu.

DİĞER
SON DAKİKA