Fenerbahçe-Lille

Turu Daum verdi
Her şey iyi idi. Hemen çoğu farklı konumlarında oynamalarına rağmen Fenerli oyuncuların hepsi kapasitelerinin çok üzerinde performans gösteriyorlardı.
1-0 öndeydik, biraz geride karşılamamıza rağmen tehlike yaşamıyorduk, işler iyi gidiyordu. Bu gidişi bozmasından korktuğum tek adam vardı; Daum.
İçimden ''Müdahale gerekiyor ama inşallah Daum müdahale etmeye kalkmaz, çünkü taktik becerisi çok kötü'' diye geçiriyordum ki Güiza dışarı, Baroni içeri tabelası kalktı.
Bu, futbolda intihardı, savunmaya yaslanmak demekti. Cezası faul yapmaktı, duran top vermekti.
Nitekim, maçın tek sorunlu adamı, yavaşlığı ile her pozisyonda sıkıntı veren Bilica'nın yaptığı faul, hayalleri yıkan golü yedirdi.
12 saniyenin altında 100 metre koşan 3 adamı bulunan bir takıma karşı elbette fazla adamla ön alanda olmamalısınız.
Ama santrforunuzu önce çıkarıp, Alex'i öne alıyor; sonra da 5 dakika sonra tekrar bir santrforu oyuna alıp, ilk verdiğiniz karardan vazgeçiyorsanız ben sizin teknik adamlığınızı olmasa da taktikten anlayıp, anlamadığınızı sorgularım sayın Daum.
Analizi yüzeysel yapmış
Bursa maçı sonrası sizin için ''Daum'a önlem alınmalı'' diye yazmıştım. Görüyorum ki, Fenerbahçe için çok tehlikeli bir durum arz ediyorsunuz. Bu Lille takımının analizini yapmadığınız, yaptıysanız da çok yüzeysel olarak yapıp oyunculara da anlatmadığınız ortada.
BİZE ULAŞIN