Ferdi Kadıoğlu'nu güldüren sözler: Baban Galatasaraylı...

Fenerbahçe forması giyen genç yıldız Ferdi Kadıoğlu, Hollanda'da yayınlanan Bij Andy in de auto (Andy arabadayken) adlı programa konuk oldu. Aracına aldığı ünlü isimlerle röportaj yapan sunucu Andy van der Meijde, Galatasaray sözleri ile sarı-lacivertli oyuncuyu güldürdü.

(fotomac.com.tr / Dış Haberler)

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Ferdi Kadıoğlu, doğup büyüdüğü ülke olan Hollanda'da bir televizyon kanalında yayınlanan Bij Andy in de auto (Andy arabadayken) adlı programa katıldı.

Program formatı gereği sunucunun aracıyla yaptığı gezintiye eşlik eden genç yıldız, bu sırada kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Sunucunun, "Bir baba olarak gurur duyuyorsun, benim oğlum Fenerbahçe'de oynuyor diye. Halbuki baban Galatasaraylı" sözleri üzerine kahkahalara boğulan Ferdi Kadıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye'de futbolu yaşıyorlar, sinirleniyorlar. Anormal bir şey. Birbirleriyle iş yerlerinde alay ediyorlar takımları yenilirse. Sonra 1 hafta hasta kalıyorlar.


Fenerbahçe'den sonra hedefinin bir gün İspanya'da oynamak olduğunu söyleyen Ferdi, "Bir gün İspanya'da oynamak isterim. Bana göre en bana yakışan lig orası. Teknik vs. açıdan ama en önemlisi süre almam" dedi.


Kendisine idol olarak Real Madrid forması giyen Isco'yu gördüğünü ifade eden genç futbolcu, "Isco idolüm. Biraz benden kısa ama oyun stilimiz aynı. O da benim gibi bu sezon pek oynayamadı" şeklinde konuştu.

İstanbul'daki hayatı ile ilgili gelen soru üzerine babasının da kendisiyle Türkiye'de yaşadığını ancak ailesinin diğer üyelerinin Hollanda'da kaldığını söyleyen sarı-lacivertli futbolcu, konuya ilişkin şunları dile getirdi:

Babam İstanbul'da benimle birlikte yaşıyor. Bana her konuda yardımcı oldu çünkü Türkçeyi iyi konuşuyor. Benim için böyle bir şey yaptığı için çok mutluyum. Ablam ve annem Hollanda'da.

Geçtiğimiz sezon yeteri kadar süre alamamaktan şikayetçi olan Ferdi Kadıoğlu, "Uzun süre 16. sıradaydık. Sonucu biraz düzelttik, 6. sıraya çıkarak. Sezonun sonuna doğru belki teknik direktör bana şans verebilirdi. Oynamamak, kulübede kalmak çok sinir bozucu" dedi.

BİZE ULAŞIN