Guiza

Fenerbahçe'nin belalı futbolcusu Guiza, İspanya'da 3 önemli gazeteye 3 ayrı ropörtaj birden verdi.
Fenerbahçe'deki geleceği ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı, geçmişte olan sırları açığa çıkarı. İşte Fenerlilerin merak ettiği sorulara cevaplar:
Güiza: Çalıştırıcım istemese de Başkan beni istiyor
Fenerbahçeli Dani Güiza, aynı gün içinde İspanya’dan 3 farklı gazeteye 3 farklı röportaj verdi.
Golcü, 20 Minutos’taki röportajında, “İspanya’dan teklif aldım ama F.Bahçe gitmemi istemedi” dedi.
Dünya Kupası’na gidemediği için çok ağladığını belirten Güiza, “Villa, Reina, Fernando Torres ve Marchena beni aradı. Onlara teşekkür ederim” dedi.
Güiza, F.Bahçe’den takım arkadaşlarının kendisini aramadığını ima etti.
AS’taki röportajında ise, “Şimdi herşey yolunda. Başkan fikrini değiştirdi. Ben İspanya’ya gelmeden önce beni akşam yemeğine davet etti ve konuştuk. Artık herşey iyi. Asıl sorun beni Rubin Kazan’a satmak istedikleri zaman çıktı. Ben ‘F.Bahçe ile sözleşmem devam ediyor burada kalmak istiyorum. Gitmemi istiyorsanız Hercules beni istiyor. Oraya gidebilirim’ dedim. Bu nedenle sorunlar yaşadık. Rusya çirkin bir yer bir kere soğuk, orada yaşamak aklımın ucundan bile geçmez. Hercules’in tüm yaz bana ilgisi vardı ama paraları yoktu. 4 milyon euro’dan yukarı çıkamadılar” dedi.
Çok az Türkçe kelime öğrendiğini belirten Güiza ‘merhaba’ demeyi artık bildiğini belirtti.
İspanyol oyuncu geçen sezonki ligin son maçıyla ilgili olarak, “Hoparlör faciası tam bir fiyaskoydu. Kulüp için çalışan profesyonel bir insan bu hatayı nasıl yapar anlamıyorum.
Şampiyon olduğumuz için o kadar heyecanlanmıştım ki, hoparlördeki sesi duyunca, ayaklarım titremişti. Şampiyonluk yaşamanın hayallerini kurdum maç bitene kadar. Ama yalan olduğunu öğrenince büyük hayal kırıklığı yaşadım” dedi.
Güize kendisi için yapılan ‘parti hayvanı’ yakıştırması için, “Ben 20’li yaşlarında olan bir genç adamım. Herkes kadar partileri severim. İçki de içerim ama bu benim hayatımı etkilemez. Akşam evde TV izleyip, karısı ve çocuklarıyla oturan bir adam olmamı mı istiyorlar” dedi.
BİZE ULAŞIN