Högh hasta, Uche zorda

Fenerbahçe'nin iki eski futbolcusu, Högh ve Uche, futbolu bıraktıktan sonra hayatları çok da iyi gitmedi.
İlk defa fotomac.com.tr'nni gündeme getirdiği "Högh hasta" haberi Türkiye'ye bomba gibi düştü. Aynı şekilde Uche'nin de çok zor durumda olduğu bilgileri geldi. Peki ayrıntılar ne?

Uche ve Högh zor günler geçiriyor
F.BAHÇE tarihine adlarını altın harflerle yazdıran iki büyük futbolcu Uche Ukechukwu ve Jess Högh şu günlerde büyük acı içinde.

12 Ocak 2007 yılında beyninde meydana gelen kan pıhtısı nedeniyle, sağ tarafına felç gelen, dili tutmayan ve yürüyemeyen Jess Högh, şu günlerde ülkesinde bir hastanede yatıyor.
40 yaşındaki Högh konuşamadığı için yazarak derdini anlatıyor ve ölümü beklediğini belirtiyor.
Hastalığının ardından geçen yıl eşi Camilla’dan boşanan ve Canal Plus’tati yorumculuk işini de kaybeden Högh, daha bu yaşta dünyaya küstü.
Aarhus Üniversitesi Hastanesi’nde görevli doktor Sören Paaske Johnsen, “Böyle bir hastalık herkesin başına gelebilir. Jess’in durumu ise biraz daha farklı.
Kafasına darbe alan boksörler gibi o da hayatı boyunca sürekli kafa toplarına vurduğu için, beyni kan pıhtılaşması hastalığına daha hazır konuma gelmiş” diye konuşuyor.
Högh ile çok iyi bir ikili olan Uche ise Nijerya’nın başkenti Lagos’ta yaşıyor.
Geçen Şubat’ta Nijerya sineması Nollywood’un ünlü yıldızı Uche Jumbo’nun bebeğinin babası olduğunu iddia etmiş, Uche bunu şiddetle reddetmişti.
Uche daha sonra internet üzerinden bir ticaret işi yapmaya karar verdi fakat dolandırıldı.
Türkiye’den kazandığı paranın neredeyse tamamını kaybeden Uche, şimdiler de mali açıdan çok zor günler geçiriyor.
BİZE ULAŞIN