Pereira yeni Fener'i anlattı

Fenerbahçe'nin 2 yıllık sözleşme imzaladığı Portekizli teknik direktör Vitor Pereira, sarı-lacivertli camiaya umutlu mesajlar verdi.

Sarı-lacivertli kulüple anlaşmaya varan ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde basın önünde 2 yıllık resmi sözleşme imzalayan Pereira, tarihi olan bir kulübe geldiğini ve kendisinin de bu tarihin içinde yer almak istediğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu ve sportif direktör Giuliano Terraneo ile birlikte basın mensuplarının önüne çıkan Portekizli çalıştırıcı, sarı-lacivertli takımda olmaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Peki Pereira'nın kafasında nasıl bir takım var? İşte Portekizli hocanın bu konudaki açıklamaları...

'BEN KUPALARLA YAŞIYORUM'
"Çok büyük bir kulübe geldiğimin farkındayım. Çok kupa kazanmış ve kupalarla yaşayan bir kulübe geldim. Ben de kupalarla yaşıyorum. Çok çalışarak bu kulübe kupalar kazandırmak istiyoruz. Kulübün neye ihtiyacı olduğunu biliyorum. Elimden geldiğince ihtiyaca yanıt vermeye çalışacağım. Umarım sezon sonunda mutlu olmak için sebebimiz olacaktır."

'YAKIŞIR BİR KADRO KURACAĞIZ'
"Yeterince zeki hocayım. Bu nedenle oyuncuların üzerinde büyük çalışmalar yaptım. Ders çalışır gibi oyuncuları çalışacak kadar zeki bir hocayım. Terraneo ve başkanımızla beraber çok iyi kadro kuracağımıza inanıyorum. Fenerbahçe'ye yakışır bir kadro oluşturacağız."

'HÜCUM OYNAYACAĞIZ'
"Hücum futbolu oynayacağız. Agresif oyun ortaya koyan bir ekip ortaya çıkaracağız. Büyük kulüplere hücum futbolu yakışır. Goller atacağız, savunma yaparken de agresif bir oyun ortaya koyacağız. Bizim istediğimiz bu, umarım buna uygun bir kadro elde edeceğiz."

'DEVLER LİGİ ÖNEMLİ'
"Hızlı ve iyi çalışmak durumundayız. Prensipleri ortaya koyarak, mümkün olan en iyi seviyeye geleceğiz. Şmapiyonlar Ligi'nde ilk tur çok önemli. İlk etapta en önemli süreç bu gözüküyor."


"Eski takımlarınızda her iki ceza alanını kontrol ederek yaptığınız uğuru burada da deneyecek misiniz?" sorusuna Pereira, şöyle yanıt verdi:

'ŞANSA İNANMAM'
"Aslında ben ne uğur ne de şans getirsin diye yaptım. Tamamen profesyonel şey. Her iki kaleye giderim ve her iki ceza sahasını kontrol ederim. Genel ölçülerine bakarım. Futbol oynamaya uygun mu incelerim. Tamamen sahanın ölçülerini ve zeminin durumunu görmek amaçlı yaparım. Kalecinin topu kontrol edebilmesine müsait ortam var mı bilmek isterim. Bunu bilmezseniz sahada karşınıza çıkacak şeylerden emin olamazsınız. Takımım için buna bakarım. Topla ne kadar oynayabiliriz, neler yapabiliriz onu incelerim. Bunun ne şansla ne uğurla alakası yok. Ben işe inanırım, uğura, şansa inanmam. Bana şans getirecek iştir. Önce çalışırım, şans sonra kendiliğinden gelir."

Maçlarda atılan goller sonrası yaşadığı sevinç ve agresif tutumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vitor Pereira, duygusal bir çalıştırıcı olduğunu ve bunu dışa vurmayı sevdiğini söyledi.

'REKABETİ SEVİYORUM'
"Beynimle oynadığım kadar savaşçı ve yarışmacı hocayım. Rekabeti fazlasıyla seviyorum. Dolu statta oynarsınız, karşınızda çok insan vardır ve çok insan da rakibinizi destekliyordur. Böyle maçlar, böyle atmosferler, böyle statlar beni her zaman normalde olduğundan daha fazla motive etmiştir."

BİZE ULAŞIN