Rizespor'dan Fenerbahçe'ye Muriç cevabı!

Süper Lig'de transfer harekatı devam ediyor. Gelecek sezona daha güçlü bir kadroyla başlamak isteyen kulüpler eksik bölgeleri için temaslarını sürdürüyor. Çaykur Rizespor formasıyla gösterdiği performans ile transferin gözde ismi olan Vedat Muriç için de her gün gelişmeler yaşanıyor. Galatasaray'ın, Fenerbahçe ve Başakşehir'in kadrosuna katmak istediği Muriç için Rizepor başkanı Hasan Kartal Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Transfer sezonunun başlamasıyla gelecek sezon için kolları sıvayan Süper Lig ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Özellikle dört büyüklerde transfer harekatı hız kazandı.

Bu transfer döneminin en gözde ismi ise Çaykur Rizespor forması giyen Vedat Muriqi oldu.

Hakkında hergün birçok haberin çıktığı Vedat Muriqi için en ciddi talip ise Galatasaray olmuştu.

Sarı-kırmızılıların yaptığı teklifi beğenmeyen Rizespor yönetimi 3.5 milyon euroluk teklifi reddetmiş, sarı kırmızılılar bu kez ikinci bir teklif için Çaykur Rizespor'un kapısını çalmıştı.

Tüm bu gelişmeler sonrasında Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal kulüpler birliği toplantısının ardından A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. TFF'nin yeni başkanı Nihat Özdemir hakkında konuşan Kartal, Vedat Muriqi için de önemli açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Kulüpler Birliği toplantısında, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Vedat Muriqi transferi hakkında kısa bir görüşme yaptıklarını açıkladı.

"ALİ KOÇ, ŞAKAYLA KARIŞIK KONUŞTU"

Hasan Kartal, toplantının ardından yaptığı açıklamada "Sayın Ali Koç şakayla karışık Vedat Muriqi için konuştu. 'En iyi bize uyar' dedi.

'İstiyorsan al'dedim ama 'Şu rakamı veririm, bu rakamı veririm' demedi. Bizim kulüplere olan mesafemiz eşit şekilde. Biz en iyi teklifi verene, Vedat Muriqi'yi yollayacağız. Ayrıca onu da üzmek istemiyoruz.

Daha 24 yaşında ve kendisini göstrebileceği bir yere gitmesini istiyoruz. Hayırlısı neyse, o olsun." dedi.

"3 MİLYON €'YA SATMAYIZ, BİZDE KALSIN"

Golcü oyuncu Vedat Muriqi'nin transferiyle ilgili açıklamalarına devam eden Hasan Kartal, "Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir, Toulouse ve bir takımdan daha teklif var, adını bilmiyorum.

Bizim duyumlarımız 3 milyon euro civarında ama bu rakama, bizde kalmasında daha hayır var. En çok rakamı verene satarız ama belli bir rakamın altına düşmek istemiyoruz.

DİĞER
SON DAKİKA