Spor yazarları Fenerbahçe - Galatasaray derbisini yorumladı!

Fenerbahçe'nin 48 dakika 10 kişi oynadığı maçta Galatasaray, Onyekuru ile öne geçti. Fenerbahçe ise Eljif'le yanıt verdi ve nefes kesen mücadele 1-1 sona erdi. İşte spor yazarlarının Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yorumları...

ERMAN TOROĞLU - HAKEM KARARIYLA 1-1
İlk yarı ortada bir maç. İki taraf da birbirinin üzerine gidemiyor. Zaten pozisyon yok.

Bir serbest vuruşta Muslera topu elinden kaçırıyor, bir de Hasan Ali'nin kart gördüğü pozisyondan sonra atılan frikik var, Harun'un içeri giden topu kornere çeldiği...

İlk yarıdaki en önemli olay ne? Hasan Ali Kaldırım'ın atılması... Çünkü bir taraf bir kişi eksik kalacak.

Atılan uzun top Diagne'nin önüne düşüyor. Kalecinin Diagne'ye yaklaşma şansı yok, Hasan Ali de pozisyonu kaçırınca Diagne'yi indiriyor.

Hakem sarı kart veriyor, sonra VAR devreye giriyor. Gidiyor seyrediyor kart kırmızıya dönüyor. Ali Palabıyık'a kalsa kırmızıyı vermeyecek. VAR'ın zoruyla veriyor. Karar doğru! Bariz gol şansı var.

G.Saray 1-0'ı bulduktan sonra oyunu biraz ağırdan aldı. Sarıkırmızılılar biraz canlanırken sahneye hakem çıktı. Ali Palabıyık…

Golden önce G.Saray'a yapılan iki faul var. 69'da Onyekuru ceza alanına girecekken Skrtel, ayağına basarak net bir faul yapıyor. Hakem 'devam' deyince bu sefer Skrtel, Onyekuru'yu sahtekarlıkla suçluyor.

Onyekuru ayağını kaldırıp Skrtel'i yere düşürünce sarıyı görüyor, faulü Fenerbahçe alıyor. Tam tersi olması lazım…

İşte bu tarz 'cin olmadan şeytan olan' hakemler bu işleri böyle yaparlar. Sonra da 'Hakemiz' diye etrafta böbürlenerek gezerler.

Bitmiyor… O topla Fenerbahçe hücuma çıkıyor… Bu sefer Dirar, Feghouli'nin ayağına basarak topu alıyor, hakem yine 'devam' diyor.

Yani olayın aslı şu; Galatasaray, öne geçtikten sonra ayağa basmalar bu maçta serbest oluyor.

O top gidiyor gol oluyor. Fakat 'VAR' durumdan rahatsız. Karşılıklı konuşuyorlar 15 dakika… sonra gol kararı çıkıyor. Arkadaş, o zaman niye iki saat konuştunuz!

BİZE ULAŞIN