TFF'den bir ilk! Fenerbahçe Alanyaspor maçı sonrası karar...

Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir karşılaşma oynadı. Sarı lacivertliler, evinde Alanyaspor ile 1-1 berabere kalırken, maçın hakemi Ümit Öztürk ve VAR hakemi Serkan Tokat, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Özellikle Fenerbahçe'nin maçın son anlarında Mustafa Pektemek'in eline çarpan pozisyondan penaltı beklemesi ve Öztürk'ün düdüğü çalmaması, olay olmuştu. Sarı lacivertli kurmaylar maç sonrası yaptığı açıklamalarda duruma isyan ederken, Fenerbahçe'ye TFF'den sevindirecek bir haber geldi. Buna göre 'o isimlere' ağır cezalar geliyor! İşte detaylar...

Hürriyet'in haberine göre, Fenerbahçe Süper Lig'in 21. haftasında evinde kritik bir mücadeleye çıkmıştı. Sarı lacivertliler, ligin güçlü ekiplerinden Alanyaspor'u ağırlarken, karşılaşma 1-1'lik eşitlikle sona ermişti.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Orta hakem Ümit Öztürk'ün kararları sarı lacivertli camiayı adeta çileden çıkartırken, maç sonrasında Fenerbahçe'de Semih Özsoy canlı yayında konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Özsoy, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe için bu gece katledildiğimiz bir gece. Ancak söylediklerimizi ispatlayan bir gece, malumun ilanı. Bunu yapanlar utanmalı ama yanlarına kalmayacak. Nihat Özdemir toplantı yapıp, bizim için istediğini söylüyor ama cevap vermeye kalkınca 'Ceza yer miyiz?' diye düşünüyoruz. Ancak Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe yöneticisini korkutamazsınız" demişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Süper Lig'de belki de bir ilk yaşandı...

TÜRKİYE'DE BİR İLK! VAR İZLENİLDİ

MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcıları, TFF Başkanı Nihat Özdemir'den izin alarak, tartışmalı Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçının hem VAR görüntülerini izlediler, hem de hakem ve VAR odası arasındaki konuşmaları dinlediler.

ALP, NİHAT ÖZDEMİR İLE GÖRÜŞTÜ

Hakemlerle de tek tek görüşen MHK Başkanı Zekeriya Alp, gerekli raporu hazırladıktan sonra Nihat Özdemir'le görüştü.

Raporda, VAR kayıtları ve konuşmalarda, hakemleri zor duruma sokacak bir unsura rastlanmadı.

Yine raporda, Tokat ve Yılmaz'ın, Alanyasporlu Mustafa'nın eline topun çarptığı pozisyonda Öztürk'ü görüntüyü izlemesi için davet etmesi gerektiği belirtildi.

AĞIR CEZA GELİYOR!

Bu raporun ışığında, VAR ve AVAR hakemlerine ağır ceza verileceği öğrenildi.

MHK Başkanı Zekeriya alp'in raporuna göre, 88'de Mustafa Pektemek'in eline top gelen bu pozisyonda VAR odası, hakemi görüntüleri izlemek için davet etmeliydi.

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Ozan Tufan, 1-1 berabere kaldıkları Alanyaspor mücadelesinin ardından çarpıcı ifadeler kullanmıştı.

Ozan Tufan, karşılaşmanın son dakikalarında Mustafa Pektemek'in eline çarpan topun penaltı olduğunu vurgulamıştı.

DİĞER
SON DAKİKA