Web Sürümüne Geç

Usta kalemlerden F.Bahçe yorumu

Erman Toroğlu:F.Bahçe büyük iş başardı

Gördünüz mü Fenerbahçe puan cetvelinde nereye geldi. Takım atak yapmıyor, rakibi ısırmıyor, pozisyon yok... Bırakın bunları! Fenerbahçe yarışın içine girdi

Bakınız! Fenerbahçe'nin puan durumundaki yerine iyice bir bakın. Nerede Fenerbahçe! Buraya gelmek kolay değil beyler! Kötü oynamış, iyi oynamış önemli değil, bırakın bunları. Nerede Fenerbahçe? Aykut Kocaman, getirdi takımını ikinci sıraya koydu. Fenerbahçe'nin kadrosu öyle aman aman bir kadro değil.
Arkadaşlar!
Şunu da söylemeden geçmemek lazım Fenerbahçe, adı Fenerbahçe olduğu için bu noktaya geldi. Bu kadroyu alın Sivasspor'a koyun, Göztepe'ye koyun, Kayserispor'a koyun bakalım bu puanı toplayabilir mi?

Bundan sonra Fenerbahçe'ye ne olur? Bir sonraki maç Konyaspor'la... O maçı da kazansın bakın bakalım ikinci yarıda Kadıköy'de maçlar nasıl olacak. Her maç 40 bin kişiye oynar ikinci yarıda Fenerbahçe... Atak yapmıyor, fazla gol atamıyor, pozisyona giremiyor, rakibi ısıramıyor bunların hepsi hikaye. Fenerbahçe şampiyonluğa oynuyor arkadaşlar! Sağdan orta, soldan orta, santrfor hep pozisyonda. Kalmadı öyle futbol!
Bazıları Beşiktaş ile Fenerbahçe'yi kıyaslıyor..

Beşiktaş kaç senede geldi bu noktaya, Fenerbahçe kaç senelik takım? Fenerbahçe'den Beşiktaş gibi futbol oynamasını beklemeyin.
Ama bakıyorsun puan durumuna Beşiktaş'ın üstünde Fenerbahçe.
Bu kadroyla başarılı mı? Başarılı arkadaş!
Kimse hikaye anlatmasın.
Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın, hatta Trabzonspor'un kulübesine bakın Fenerbahçe'nin bu kadrosuyla topladığı bu puan başarıdır.
Aykut Kocaman, haftalar önce çıktı "Bu fark suni" dedi. Çıktı Tudor da yemi kaptı sazan gibi! "Suni mi, ben sana gösteririm. Ben sana bir 3 atayım" dedi. Bir çıktı gitti..
Gaza gelme saza gel!
Gördün mü Fenerbahçe nereye geldi?

KIRMIZI OLMALIYDI
Maçın pozisyonlarına baktığımda hakemin en bariz hatası İsmail Köybaşı'na göstermediği kırmızı karttı. Hakem sarı kartlarında doğru kararlar verdi. Ama İsmail'in hareketine bakıyorum, rakibinin bileğine gidip basıyor. Topla alakası yok. Net kırmızı.
Hakemin kırmızı kartı göstermeye yüreği yetmiyor! Bakınız, İsmail bunları hep yapıyor. Yapacak tabi böyle hakemler varken!.

Gürkan Kubilay: Geleneksel 12-19

Karabük 5 adamını getirmemişti ama sahaya müthiş bir istekle ve her alanda yüksek şiddetli koşularla, pres yaparak başladı. İlk 10 dakika organize olamadı Fenerbahçe. En büyük koz, duran toplardan ligin en çok gol yiyen 4 takımından biri olan Karabük'e korner ve endirekt vuruş kullanmaktı. Maç önü A Spor yayınında da söylediğim gibi, Karabük maç başına en az 300 başarılı pas yapan, oyuna pasla çıkan takım olduğu için Fenerbahçe'nin alışmadığı dinamik bir yapıda oynuyordu.

.

Karabük hızlı geliyor, bugüne kadar direkt vuruş dışında hiç duran top golü olmamasına rağmen oradan da tehlike yaratıyordu.
Dinç, koşan ve diri bir rakip, Fenerbahçe'nin ayarını bozmuştu.
Aatıf ve Dirar hücuma hiç katkı veremiyor, Soldado ceza alanında yalnızları oynuyordu.1 tane bile isabetli şut atmadan ilk yarı bitiyordu.
Ancak bu oyunda rakibin iyi ve doğru oyununu da asla göz ardı etmemeli idi. Bu oyun Aatıf, Mehmet ve Dirar'ı özellikle ilk yarının kötüleri yapıyordu.

Valbuena çok istedi
Şener yerine Valbuena ile başladı ikinci yarı, Dirar sağ beke kaydı.
Temposu ve 3. bölgede oynama sayısı anında arttı takımın. Mehmet düzeldi. Rakibin en büyük zaafı olan duran toptan da attı Topal. Gol sonrası çekildi yarı alanına F.Bahçe.
Soldado-İsla ile 4-6-0'a döndü, orta alan hakimiyetini elde etmek istedi Kocaman. Çünkü 2 takım da yorulmuş ve maçın orta sahası halı saha maçına dönmüştü. Topla oynama becerili adam gerekiyordu skor için..

Bu maçın isteyen adamı Valbuena idi o ve önce attırdıktan sonra attı.
Topu ayağında az tutan ve savunmaya yardım eden Valbuena'nın Kocaman ile sorunu olmayacağı aşikardı. 2.yarıdaki gibi istekle ve 3. bölgede kalabalık oynamanın F.Bahçe'ye kazandırdığı açıktı. 4 yıldır ligin 12-19. haftaları arası 4-5'li seriler yapan F.Bahçe, bu sene de bu geleneği bozmuyordu.

Gürcan Bilgiç: Zor bir karar bekliyor

​Yedi haftadır kazanamayıp, yedi oyuncusunu da İstanbul'a getiremeyen Karabükspor, "kolay" galibiyet görünmesinin bedelini, 45 dakika boyunca ödetti Kadıköy'de... Temposu ve pas köprüsüyle dörtte dördü yapan Fenerbahçe'nin tüm silahlarını rakip kullanıyordu. Daha istekli basıyor, koşuyor ve her şeyden önemlisi golü arıyordu.
Kötüler arasında seçim bile yapamıyorduk devre bittiğinde. Oyun Fenerbahçe'nin elinde görünse de, kararı veremiyorlardı. Soyunma odasından Valbuena geldi sahaya.

Aykut Kocaman ofansif kalabalıktan taviz vermeden sarı kartlı Şener'i çıkardı. Dirar'ın beke geçmesiyle, takım da hücum mesajını aldı.
Valbuena'nın kornerinden Mehmet Topal'ın golü geldi. Sevinç yumağını eksiksiz oluşturdular.
Takım olduklarını ve istediklerini bir kez daha gösterdiler. Galibiyetten daha önemli bir fotoğraf çektiriyorlardı.
Protesto sınırında gezerken, birden bire maçı döndüren oyuncu oluyordu Topal.

BİZE ULAŞIN