Ve Fenerbahçe'de tarihi karar verildi! Mehmet Topal ile Volkan Demirel... 

Yeni sezon çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de gidecek ve kalacak oyuncular da netleşmeye başladı. Birçok futbolcunun gönderilmesini isteyen teknik direktör Ersun Yanal, raporunu takıma sundu. İşte Fenerbahçe'deki son dakika gelişmesi:

Sezon başına büyük bir değişim yaşayarak giren Fenerbahçe'de hedefler ve beklentiler çok yüksekti.

Ancak işler beklenmediği kadar kötü gitti ve sarı lacivertliler peş peşe alınan mağlubiyetler neticesinde adeta şoke oldu.

Devre arası öncesi teknik direktör değişimi yaşayan ve ara transfer dönemindeki takviyelerle bir nebze de olsa kendine gelen Fenerbahçe sezonu 6. tamamladı.

Gelen transferlerin verimsizliği bir kenara mevcut oyuncuların da bu kötü gidişata dur diyemeyişi sarı lacivertlileri radikal kararlar almaya itti.

HASAN ALİ KALDIRIM'DAN F.BAHÇE KARARI! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Diğer yandan başı UEFA ile de belada olan Kanarya, Finansal Fair Play'e riayet için bol sıfırlı maaş alan oyuncularla da yollarını ayırmaya devam ediyor.

Başkan Ali Koç'un "Bir şeyler yapmamız lazım" felsefesi ile hareket eden idareciler, camianın saygınlığını artırmak ve prestijini kurtarmak için yoğun mesai harcıyor.

Bu kapsamda teknik direktör Ersun Yanal da sportif direktör Damien Comolli ile sık sık bir araya geliyor.

Yanal'ın idman ve geride bırakılan sezon ışığında hazırladığı rapor doğrultusunda oyuncularla ilgili alınan kararlara yenileri ekleniyor.

Bu kapsamda takımın eski oyuncuları arasında yer alan Mehmet Topal ve Volkan Demirel ile ilgili alınan tasarruf da belli oldu.

Yeni transferlerle oluşturulacak takımda kendilerine yer bulup bulamayacakları henüz belli olmayan iki isim için karar verildi.

"Takıma liderlik ve ağabeylik yapacak isimlere de ihtiyaç var" anlayışını ötelemeyen sarı lacivertliler de Emre Belözoğlu'nun Milli Takım kampından sonra transfer edilerek takıma katılması bekleniyor.

Mevcut kaptanlardan Mehmet Topla'ın takımda kalmasını isteyen Ersun Yanal, deneyimli oyuncudan rotasyon oyuncusu olarak faydalanmayı düşünüyor.

BİZE ULAŞIN