Yayıncı kuruluştan flaş küfür açıklaması! "Emre Belözoğlu RTÜK kuralları gereği..."

Fenerbahçe'nin deplasmanda Kayserispor'a 1-0 mağlup olduğu maçın ilk yarısında sarı lacivertli ekibin kaptanı Emre Belözoğlu, bir pozisyonda yer kalan Kayserisporlu futbolcu Aymen Abdennour'a sert şekilde bir şeyler söyledi. Peki, tecrübeli oyuncu, Abdennour'a neler söyledi? İşte yayıncı kuruluşun açıklamada bulunduğu o pozisyonda yaşanan diyalog ve ayrıntılar...

Süper Lig'in 10. haftasında İstikbal Mobilya Kayserispor, Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı.

43. dakikada yaşanan bir pozisyonda Kayserispor - Fenerbahçe maçında taç çizgisi kenarında Emre Belözoğlu ve Abdennour arasında yaşanan ikili mücadele sonrasında Abdennour, sahanın dışında yerde kaldı.

Emre Belözoğlu'nun rakibin yanına giderek sinirli hareketlerle bir şeyler söyledi.

Emre'nin bu sözler sonrası ise Abdennour'a İngilizce küfür ettiği iddia edildi.

Yayıncı kuruluştan Güntekin Onay, ise RTÜK kuralları gereği sesi kısıp veremediklerini söyledi.

Bu pozisyonda milli futbolcunun rakibine "F.ck your life" şeklinde küfür ettiği öne sürüldü.

Güntekin Onay, yayıncı kuruluştaki arkadaşlarının kendisini Emre Belözoğlu'nun İngilizce olarak küfür ettiği yönünde uyardığını şu sözlerle ifade etti:

"O ANLARDA SES, RTÜK KURALLARI GEREĞİ KISILDI"

"Emre rakibinin ufak temasında yerde kalmasına tepki gösteriyor ama neticede o sözü de söylememesi lazım. Emre Belözoğlu'nun, Abdennour ile yaşadığı İngilizce bir diyalog var. Arkadaşlarımız, Emre Belözoğlu'nun rakibine o meşhur sözlü ifadesi olduğunu ve RTÜK kuralları gereği sesi kısıp veremediklerini söyledi.''

Maçın ardından mücadeleyi değerlendiren Emre Belözoğlu, "Taraftarımız bana teveccüh gösteriyor ama saha içinde konuşmamız gerekiyor. Kaybettiğimiz için herkes üzgün. Burada konuşacağımız cümlelerden çok saha içerisinde irade koymamız gerekiyor. Ligin daha başı, puanlar çok yakın. İnşallah bu maç bize bir ders olur." dedi.

BİZE ULAŞIN