25 hafta yenilmediler küme düştüler!

Süper Lig'de kıyasıya yaşanan şampiyonluk yarışında, son iki haftaya girilmesine rağmen düğüm halen çözülmüş değil. Tüm gözler yaşanan bu kıyasıya rekabet nedeniyle Süper Lig'de olmasına rağmen alt liglerde de kıran kırana mücadeleler var. Bunlardan biri de geçtiğimiz hafta Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden 68 Yeni Aksaray Belediyespor ve Medcem Silifke Belediyespor maçında yaşandı.

Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta geçtiğimiz hafta yok artık dedirtecek cinsten bir olay yaşandı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bölgesel Amatör Lig 5. grupta mücadele eden ve 25 haftadır namağlup bir şekilde mücadele eden Medcem Silifke Belediyespor, son hafta kendi saha ve seyircisi önünde 68 Yeni Aksaray Belediyespor'a yenilerek bir alt lige düştü.

Böylece Medcem Belediyespor Bölgesel Amatör Lig'in bu ilginç statüsünün bu sezonki son kurbanı olmuş oldu.

68 Yeni Aksaray Belediyespor'a yenilerek 3.Lig hayallerini yitiren Medcem Silifke Belediyespor, statü gereği ligde kalma-düşme maçına çıkartıldı.

Tarsus Şehir Stadında oynanan maçta Mersin Süper Amatör Lig şampiyonu İdmanyurdu 1925, rakibini mağlup ederek 2019-2010 sezonunda İçel'in (Mersin) Bölgesel Amatör Ligdeki 3'ncü takımı olmaya hak kazandı.

Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta 68 Yeni Aksaray Belediyespor ligi ilk sırada bitirmiş ve Akşehirspor'u yenerek 3.Lige çıkmıştı.

Ligde ikinci olan İçelspor'un ardından aynı puan ile (52) ligi ikili averaj ile 3'ncü sırada bitiren Medcem Silifke Belediyespor, BAL'ın statüsü gereği düşme-kalma maçı oynamak zorunda kalmıştı.

Bu tablonun ortaya çıkmasının sebebi farklı illerden gelen takımları aynı lig içerisinde oynatmayı amaçlayan BAL statüsü bu durumun ortaya çıkmasında en önemli etken.

BAL'daki tartışılan bu statüde 4 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig'e yükselmez ve küme düşmezse, dört takım arasında sezon sonu puan tablosunda en üst sırada olan takım Spor Toto BAL'da kalır.

İkinci olan takım yerel lig sıralamasına göre bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada olan iki takım yerel lige düşer ifadeleri kullanılıyor.

DİĞER
SON DAKİKA