Web Sürümüne Geç

  Aykut Kocaman

  Fenerbahçe'nin Sportif Direktörü Aykut Kocaman kendisi hakkında yazılan ve söylenenlere cevap verdi.
  Fenerbahçe Kulübü Futbol Şubesi Sportif Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansını sonuna kadar kovalayacağını belirterek, ''Şampiyonluğa birinci günkü gibi inanıyorum'' dedi.
  Samandıra'da Can Bartu Tesisleri'nde antrenmandan sonra basın mensuplarının yanına gelen Aykut Kocaman, ''Birisinin durumu anlatmaya ihtiyacı var. Bunu yapması gereken kişilerden biri ben olduğumu düşündüğüm için buradayım. Her sorunuzu cevaplamaya hazırım'' diyerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna olan inancının devam ettiğini belirten Kocaman, ''Şampiyonluğa birinci gün nasıl inanıyorsam bugün de inanıyorum. Fenerbahçe şampiyonluk şansını sonuna kadar kovalayacaktır. Bu kudrette olduğumuzu 2 hafta öncesine kadar gösterdik'' dedi.
  Kocaman, ''Fenerbahçe taraftarı sizin artık sahaya inmenizi istiyor. Kaçmak üzere olan bir şampiyonlukta sahaya iner misiniz?'' sorusu üzerine, ''Sezon başında bir karar verdim. Ne kulübeye girdim, ne benzeri davranışlarda bulundum. İşime verdiğim kararlar doğrultusunda devam etmeye çalışıyorum. Bu kararlardan bir tanesi de şu ki sportif direktörlük adı altında Fenerbahçe'de bir kurum oluşturuldu, benimle başladı.
  Sezon için söylüyorum, bu kararı sonuna kadar sürdürme azmindeyim. Sahaya inmek gibi asla bir düşüncem yok. Hem bana ayıp, hem teknik direktöre, futbolculara hem de Fenerbahçe Kulübü'nün yapmak istediklerine ayıp. Evet şampiyonluklar çok değerli, şampiyon olmak istiyoruz. Ancak şampiyonluğu elde ederken de değerlerimizden vazgeçmemeliyiz. Özellikle şunu söylemek istiyorum, Daum'un yerine gelmek gibi bir düşüncem asla ve asla yok. Böyle bir tasarrufum asla olmadı, asla da olmayacak'' diye konuştu.
  ''SEZON SONUNDA DEĞERLENDİRME YAPACAĞIM''
  Aykut Kocaman, sezon sonunda pozisyonuyla ilgili bir değerlendirme yapacağını söyledi. ''Sezon sonunda hem pozisyonumla ilgili hem de genel durumla ilgili olarak bir değerlendirme yapma hakkına sahibim'' diyen Kocaman, ''Görevi bırakacak mısınız?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:
  ''Hayır, değerlendirme başka bir şey. Kendi dünyamla ilgili bir şey. Yaşadıklarımdan sonra tabii ki çok kolay bir görev değil. Fenerbahçe'deki sorumlu insanların görevleri hiçbir zaman kolay değil. Getirileri çok fazla olduğu gibi tabii ki insanların ruhundan da çok şey götürebiliyor. Dolayısıyla bu değerlendirmeyi yapmaya her insan gibi ben de sahibim. Tabii 15 Mayıs'ta değerlendirmemi yapacağım. Bu pozisyonlar bugün profesyoneller tarafından yapılıyor, böyle de yapılmalı. Uygulama doğru, devam etmeli. Devam edecektir zaten. Bu benimle kaim bir şey değil, devam etmeli.''
  ''DAUM İLE İLİŞKİM İLK GÜNKÜ GİBİ''
  BİZE ULAŞIN